Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Beslenme Diyet Danışmanlığı

Diyet tedavisinde farklı beslenme alışkanlıkları

Her toplumun bir beslenme alışkanlığı vardır. Hatta aynı toplum içindeki sosyokültürel düzeyleri farklı olanların da farklı beslenme alışkanlığı olduğu diyet tedavisine başlamadan göz önüne alınmalıdır. ‘Yemeden duramıyorum’ diyorsanız… Sağlıklı bir insan da olsa bir kez anlatılmakla yıllardır alıştığı bir uygulamadan kolaylıkla vazgeçemez. Kişilere belli kısıtlamalar getirildiği zaman engellenen gıdalara karşı bir istek doğacağı unutulmamalıdır.

Obezite Nedir? Tedavi edilebilir mi?

Vücudun yağ dokusu kitlesinin hızla artması; alınan ve sarf edilen kalori arasındaki dengenin bozulması, aşırı beslenme hastalığı, obezite olarak tanımlanır.

Kilo verdikten sonra almamak için ne yapmalıyız?

Diyet yaparken kilo verirken, bunu yanında kaybedilen kiloyu korumak da oldukça önemli. Bu nedenle diyet yapanlar, dengeli bir yiyecek listesi oluşturmalıdır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve uzun vadede verilen kiloları koruyabilmek için fiziksel aktiviteler, ruh haliniz ve beslenme alışkanlıkları daima göz önüne alınarak özel planlaması gerekir.

İdeal kilo nasıl hesaplanır?

İdeal kilo bireyin olması gereken kilosudur. Kilonun hesaplanması için çok değişik formüller oluşturulmuştur. Genellikle kullanılan ve çok basit bir formülle ideal kilonuzu hesaplamak çok kolay. Öncelikle bireyin boy uzunluğundan, 150 çıkarılır. Çıkan sonuç dörde bölünür. Elde edilen rakama 100 eklenir. Bu rakam boy uzunluğundan çıkarılır. Sonuç o kişinin ideal kilosunu gösterir.