Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Radyofrekansla Cilt Gençleştirme

Radyofrekans Nedir? Cilt Nasıl Gençleşir?

Radyofrekans işlemi, uzun yıllar estetik alanında güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Cilt gençleştirmek, akne izi ve ince kırışıklıklarda kullanılan radyofrekans yöntemi son zamanlarda oldukça gelişmiştir.

Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans cihazının başlığı ciltte dokundurulduğunda çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler açar. Sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyofrekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenir. Amaç en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Uygulama Kaç Seans ile tamamlanır?

Uygulama 15 gün aralıklarla yaklaşık 3 seans olarak yapılır. Farklı durumlarda seans sayısı artabilir. Bunun için doktorunuza danışmakta fayda var.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama öncesi cilt hasarlı olmamalıdır. Örneğin lazer Uygulaması, peeling gibi uygulamalardan en az 1 hafta sonra yapılmalıdır. Güneşlenme ve sauna sonrası yapılmamalıdır. Kan sulandırıcı bir ürün kullanılmamalıdır. Uygulama alanında enfeksiyon veya yaralanma var ise yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında da yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı en erken bir hafta sonra yapılmalıdır. Güneş koruyucu krem ihmal edilmemelidir.

Sizin için buradayız
Yardıma ihtiyacınız var mı?