Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Kimyasal peeling cilt lekelerinde etkili midir?

Cilt leke tedavilerinde peeling yöntemleri, kremler ve farklı birçok uygulama lekelerin giderilmesinde etkili olsa da renk değişimli lekeleri ortadan kaldıracak teknoloji hala geliştirilmemiştir.

Yaz tatili bittiğinde ve eve dönme vakti geldiğinde sizi bekleyen en önemli sorun güneş lekeleri ve T bölgesindeki yağlanmadır. Cilt lekelerinde de en etkin tedavi kimyasal peeling uygulamasıdır.

Peki kimyasal peeling nedir? Nasıl uygulanır?

Cilt yüzeyine uygulanan kimyasal maddelerle, cildin kontrollü bir şekilde soyulması ve uyarılması işlemine kimyasal peeling adı verilir. Değişik yoğunluktaki, çeşitli meyve asitleri içeren ürünlerin cilde sürülmesiyle uygulanır. Bu ürünlerin içeriğine göre ciltte kalma süreleri farklıdır. Hekim kontrolünde belirlenen süre sonra ciltten arındırılır. Bu konuda bir çok farklı içerikli peeling’ler kullanılır. Derinin üst tabakasındaki hücreler arası bağlar zayıflatılarak, hücrelerin dökülmesi sağlanır. Üst tabakadaki hücrelerin dökülmesiyle yeni deri hücrelerinin yapımı hızlanır ve cilt taze hücreler ile kaplanmış olur. Bu işlem cilt yapısında herhangi bir kalıcı incelme yapmaz.

Kimyasal peeling Ne Tür Tedavilerde Kullanılır?

  • Lekelerin tedavisinde (yaşlılık, hamilelik sonrası, güneş hasarı gibi),
  • İnce ve orta derinlikteki kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesi,
  • Akne tedavisinde
  • Akne izlerinin hafifletilmesi
  • Pürüzlü cilt yapısının düzeltilmesinde
  • Gözenekli cilt yapısının daha düzgün hale getirilmesinde
  • Genel cilt canlanması, parlaklığın arttırılması ve pürüzleştirilmesinde

Hekiminiz size, tedaviyi destekleyen, kimyasal peeling öncesi ve sonrası ürünler verebilir

Diğer leke tedavilerinde kullanılan yöntemler nelerdir?

Karbon Peeling

Karbon peeling leke tedavisinde kullanılan, gözenekleri küçülten, cildi aydınlatan ve gençleştiren bir tedavi yöntemidir. Bunun yanında bireyin vücudundaki belirli bölgelerdeki açık renkli ince tüylerin giderilmesinde de etkili bir çözüm yoludur.

Q-Switched Nd-Yag-Lazer

Güneş lekesi, doğum lekesi, malezma gibi lekelerde Q- switched Nd-yag lazer, etkin bir tedavi yöntemidir. Tüm leke problemlerine etki eden bu lazer tedavisinin başarılı sonuçları gözlenmektedir.

Cosmolen ve Dermalenle

Cosmelan ve Dermamelan; gebelikle birlikte çıkan lekeler, yaşa bağlı ortaya çıkan lekeler, güneş etkisinden kaynaklanan lekeler ve diğer nedenlere bağlı ortaya çıkan lekelerin tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Her türlü cilt tipine, her mevsim uygulanabilir. Cosmelan ve Dermamelan leke tedavisi ile parlak, tazelenmiş ve lekelerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yardıma ihtiyacınız var mı?