Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Lazer Epilasyon Nedir? Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması kadın erkek herkesin en önemli ihtiyacıdır. Bu konuda kişilerin beklentisi ise öncelikle kalıcı ve başarılı bir sonuç elde etmektir. Uygulama yapılan ortamın fiziksel ve sıhhi uygunluğu, yapılan işlemin acı hissettirmemesi sonraki tercihler arasındadır.

Lazer Epilasyonda Kullanılan Cihazlar Nelerdir?

  • Dalga boylarına göre 3 farklı lazer kullanılır. Bunlar;
  • Buz Lazer / Ütüleme Diod lazer ( 810 nm)
  • Nd Yag lazer(1064 nm )
  • Alexandrite lazer (755 nm)

Bunların yanı sıra lazer olarak sunulan IPL cihazları lazer değildir. Bir fototerapi yöntemidir. Epilasyon başarısı oldukça düşük olan teknolojilerdir. Kliniklerde çok fazla kullanılmaz.

En Başarılı Lazer Uygulaması Hangisidir?

Lazer çeşitleri, dalga boyları ve etkinlikleri açısından sıralarsak;

  • Ütüleme tekniği ile çalışan Buz / Diod lazer
  • Alexandrite lazer
  • Nd Yag lazerler

Burada kıyaslama ölçütü; kalıcı etkiyi kısa sürede hangi lazerin sağladığıdır. Ayrıca uygulama sırasında katlanılamaz bir acı hissettirmemesi, ince ve açık kıllardaki etkinliği de birer kıyaslama ölçütüdür.

Buz Lazer / Ütüleme Diod Neden Daha Başarılıdır?

Diod Lazer’i diğer lazerlerden ayıran en önemli etken oldukça acısız bir yapıya sahip olmasıdır. Ayrıca 810 nm dalga boyu kıl köküne en yakın dalga boyudur. Bu yüzden Buz Lazer / Diod Lazer hekimlerin ve tüketicilerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Lazerler Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Alexandrite göre daha acılı oldukları için tüketicilerin öncelikli tercihi Alexandritedir. Diodla daha az seansta elde edilen sonuçlar Alexandrite daha uzun seanslar sonunda sonuçlanır. Özellikle yüz ve genital bölgelerde başarı düşüktür. Fakat günümüzde Diod lazer teknolojisindeki gelişmelerle acısız uygulama konforu artarken uygulama sıklığı ve süresi oldukça azalmıştır.

Yardıma ihtiyacınız var mı?