Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Lazerle kılcal damar ve varis tedavisi

Kılcal damarların genişleyerek görünür hale gelmesi önemli bir sağlık sorunu olarak görülmese de, estetik açıdan rahatsızlık verici bir görünümdür. Kişiler genellikle yüzlerindeki bu problemleri ısı değişiklilerinde oluşan aşırı kızarık veya kırmızı ben olarak ifade ederler. Aynı zamanda damarlardaki bu bozukluklar doğumsal lekeler olarak karşımıza çıkar. Kılcal damarların oluşturduğu bu nahoş olmayan görünümlerin giderilmesinde ise lazer tedavileri en etkin yöntemlerdendir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kullanılan lazer dalga boyları 532 ile 1064 dalga boyu arasındaki farklı dalga boyu içeren lazerler kullanılarak tedavi edilir. Yoğunlaştırılmış bir ışın demeti olan lazer ışını, kanın yapısında bulunan oksihemoglobin isimli madde ile uyumlu dalga boyundadır. Oksijen hemoglobin tarafından lazer ışının tutulması ile o bölgede yüksek ısı oluşması ile kılcal damarın harabiyeti sağlanır. Damardan geriye kalan yapılar, atık maddeleri şeklinde organizmanın kendi savunma sistemi tarafından vücuttan atılır.

Kılcal Damar Tedavilerinde Hangi Lazerler Kullanılır?

  • Nd-Yag lazer,
  • Diod lazerler
  • Pulsed Dye lazer
  • IPL Fototerapi öncelikle tercih edilen lazer ve ışık tedavileridir.

Kılcal Damar Tedavileri Kaç Seans Uygulanır?

Küçük kılcal damar problemlerinde bir veya birkaç seans yeterli olabilir. Problemin büyüklüğüne göre seans sayıları artabilir.

Uygulama Ağrılı mıdır?

Uygulama sırasında önemli acı hissi oluşmaz. Genellikle lokal anestezi gerekmemektedir.

Uygulama Sonrası Kızarıklık Oluşur mu?

Hafif kızarıklık, hafif şişlik, nadiren kabuklanma oluşabilir. Uygulama yapılan bölgenin güneşten korunması çok önemlidir.

Kılcal Damar Problemi Tekrar Eder mi?

Uygulama yapılan damarda tekrar genişleme görülmez. Ancak kılcal damar genişlemesine sebep olan faktörler devam ettikçe aynı bölgede yeni kılcal damar genişlemeleri oluşabilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisinin Yan Etkisi Nelerdir?

Lazerle kılcal damar tedavisinin geçici bir süre için ciltte tahriş, yanma, yara ve kabuk bağlama gibi yan etkileri bulunabilir. Kısa sürede iyileşir. İyileşme sürecinde güneşten korumak önemlidir.

Yardıma ihtiyacınız var mı?