Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Botoks migren ve baş ağrılarında etkili midir?

Botoks migren ve baş ağrılarında etkili midir?

Botoks migren ve baş ağrılarında etkili midir? Botoks, özellikle boyun, gıdı ve dekolte bölgesi; sarkma, kırışıklık, ince çizgilerin belirgin bir biçimde görüldüğü bölgelere uygulanılır. Kadınların sıklıkla karşılaştığı baş ağrısı tipi olan migren için tedavi olarak uygulanmaktadır.

Botoks migren ve baş ağrılarında etkili midir?

Botoks uygulamaları, ciltte daha çok kasların hareketliliği nedeniyle oluşan kırışılıklara bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesindeki yatay-dikey çizgilere, iki kaş arasına, çatık kaş görünümüne neden olan çizgilere, her iki kaşın yan tarafının yukarı kaldırılması ve özellikle iki gözün yan kısmında yer alan çizgilere (kaz ayağı) yapıldığında iyi sonuçlar elde edilmektedir.

Botox’un (Botoks) etkisi uygulama yapılan cildin özelliğine göre yaklaşık 3-7 günlük bir periyot arasında belirtisini gösterir. Bu etki ise yine 3-4 ay kadar uzayabildiği gibi bu etkinin kişinin metabolize edilme özelliğiyle de ilgilidir. Botox’ta uygulama sayısı artarsa etkisi de daha uzun süreler (1 yıl) kadar devam edebilir.

Şiddetli ağrılara oldukça etkilidir; denilebilir. Bugün özellikle migren türevli baş ağrısını rahatlatmak medikal estetik alınında migren Botox’u (Botoks) kullanmaktadır. Yapılan tıbbi araştırmalarda Botox (Botoks) migren ve türevi baş ağrısı tedavilerinde kullanılarak etkili sonuçlar elde edilmiştir. Doktora en fazla başvurulan rahatsızlıklardan biri olan migren türevli baş ağrısını rahatlatmak için Botox (Botoks) kullanılmaktadır. Migren botoxu konusunda doktorunuzun konuya hakim olması çok önemlidir. Medikal estetik alanında yüz bölgesinde uygulanan botox, migren tedavisinde; şakaklar, ense ve boyun bölgelerinde belirli noktalara uygulanır. Uygulamanın etkisi yaklaşık 3-4 ay sürer. Tekrarlanmasında fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?