Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu?

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu?

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu? Hyalüronik Asit (dolgu maddesi) uygulanan alana ve uygulama miktarına göre değişkenlik gösterir. Geçici yapılan dolguların etkisi 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir.

 

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu? Dolgu estetiği nedir? Günümüzde en çok hayvansal kaynaklı olmayan ve yaşayan organizmalarda doğal olarak bulunan “Hyalüronik asit” dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Yani yabancı bir madde olmayan Hyalüronik asit, uygulama öncesi deri testleri yapılması gerektirmeden deri altına enjekte edilmesinde bir engel bulunmamaktadır. Hyalüronik asit, doğal şeker olup tüm canlılarda bulunur.

Dolgu uygulaması ile cilt gerginleşir mi?

Hücre bölünmesi, eklemlerin kayganlığının sağlanmasında da etkisi olan Hyalüronik Asit’in (dolgu maddesi), bir diğer özelliği de cildin gerginleşmesine yardımcı olmaktır.

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu?

Kozmetik sektöründe sıklıkla tercih ediliyor

Hyalüronik Asit (dolgu maddesi) kendi hacminden bin kat daha fazla suyu tutabildiği gibi enjekte edildiği bölgede uzun süre şeklini kalıcı olarak korumayabilir. Dolayısıyla dolgu maddesi estetik ve kozmetik sektöründe çok fazla tercih edilerek sıklıkla uygulanır.

Dolgu hangi bölgelere uygulanır?

  • Burun kenarındaki çizgilerde (Nasolabial çizgiler)
  • Burun ile ağız arasındaki oluşan çizgilerde
  • Dudak konturu ve hacim kazandırarak dolgunlaştırmada

Dolgu nasıl yapılır?

Hyalüronik Asit (dolgu maddesi) uygulanmadan önce bölge steril bir şekilde temizlenir. Gerekirse anestezik etkisi oluşturan krem bölgeye tatbik edilir.

Dolgunun yan etkisi var mıdır? Kızarıklık oluşur mu?

Hyalüronik Asit (dolgu maddesi) vücudumuzda olan bir madde olduğu için, olumsuz etkisine pek rastlanmamıştır. Ancak, çok nadir de olsa dolgu maddesine karşı alerji ortaya çıkabilir. Bu durumda geçici zedelenme, şişme, kızarma oluşma ihtimali mümkündür. Hemen endişe etmeyin, uzman hekim gözetiminde yapılan dolgu uygulamalarında oluşabilecek yan etkinin de kontrolü sağlanabilir.

Dolgu etkisi ne kadar sürer?

Enjekte edilen orana göre değişir

Hyalüronik Asit (dolgu maddesi) uygulanan alana ve uygulama miktarına göre değişkenlik gösterir. Geçici yapılan dolguların etkisi 6 ay ile 24 ay arasında değişmektedir. Bu süre yine seçilen dolgunun içeriğine ve yoğunluk oranlarına göre zamansal olarak farkı ortaya çıkarır.

Dolgu alerji yapar mı?

Herhangi bir bilinen riski yoktur

Deri altına uygulanan dolgu maddesinin, vücudumuzda olan bir madde olduğundan yola çıkarsak, alerji yapmasını ve belirgin bir yan etki ile karşılaşılmasını beklemek yanlış olur. Çünkü Hyalüronik Asit’in (dolgu maddesi) herhangi bir riski yoktur.

Dolgunun uygulama süresi ne kadardır?

Uygulanacak bölgeye göre 15 ile 30 dakika arasında süren dolgu işleminin ardından doğallığınız bozulmadan sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dolgu ve botoks en iyi hangi bölgelerde sonuç verir?

Dolgu ile botox (botoks) özellikle yüz bölgesinde yanak veya kaşlar arasındaki derin çizgileri ortadan kaldırmak için çok iyi sonuç verdiği gözlemlenmiştir.

Dolgu uygulaması kalıcı olur mu?

Hiçbir işlemden geçmeden deriye uygulanan hyaluronik asit dolgular genelde bir iki gün içinde uygulandığı yerde tamamen erir ve yok olur. Etkisi de sadece birkaç gün sürer.

3 Yorum
  1. Pingback: Dudak dolgusu nasıl yapılır? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

  2. Pingback: Burun dolgusu neden tercih ediliyor? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

  3. Pingback: Kaş kaldırma dolgusunun etkisi ne kadardır? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?