Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

El üstü dolgusu genç görünüm sağlar mı?

El üstü dolgusu genç görünüm sağlar mı?

El üstü dolgusu genç görünüm sağlar mı? Ellerimiz yaşımızı ele verir. Zaman, çevresel ve fiziksel faktörler el üzerindeki cilt dokusunu inceltir. Ciltte lekelenmeler başlar ve damarlar belirginleşir.

El üstü dolgusu genç görünüm sağlar mı? Ellerimiz yaşımızı ele verir. Zaman, çevresel ve fiziksel faktörler el üzerindeki cilt dokusunu inceltir. Ciltte lekelenmeler başlar ve damarlar belirginleşir. El gençleştirmede amaç el sırtında azalmış olan cilt altı dokusunun eksiğini tamamlamak, incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini arttırmak ve ciltteki lekeleri ortadan kaldırmaktır. Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ ve kök hücre enjeksiyonları, dolgu uygulamaları yapılabilir.

Elleri nasıl genç tutabiliriz?

1- Koruma: Güneşten koruma el gençliği için çok önemli.Yüksek faktörlü koruyucular ya da doğal yağlarla hazırladığınız koruyucuları kullanabilirsiniz.

2- Nemlendirme: Nem kaybı yaşlanmanın en önemli belirtilerindendir. Bol sıvı almak ve dışardan nemlendirmek çok önemli.

3- Peeling: Kuru cilt ölü deri demektir. Ölü deriden cildi arındırmak, yenilik ve tazelik sağlar.

4- Yaşlanma lekelerini gidermek: Doğal yollarla limonsuyu iyi gelirken, leke açıcı kremler ya da leke açıcı mezoterapiler de doktorunuz tarafından tavsiye edilebilir.

El üstü dolgusu nasıl uygulanır?

Lokal anestezi altında yarım saatte yapılabilen el gençleştirme işlemleri uygulanır.

El üstü dolgusu kalıcı mıdır?

Kişisel özellikler, uygulamadan kullanılan dolgu ve kalitesi uygulamanın kalıcılık süresini etkilerken bu süre ortalama 12-24 aydır. Dolgu etkisini yitirmeye başladığında uygulama kolaylıkla tekrarlanabilir. Ayrıca dolgu tam olarak erimesi beklenmeden yeni uygulama yapılırsa dolgunun ömrü daha da uzayacaktır.

El üstü dolgusu kimlere yapılır?

El gençleştirme işlemleri ellerinde yaşlanma belirtileri olan tüm hastalara yapılabilir. İleri yaş ile beraber ellerde oluşan değişiklikler farklılaşır.

El üstü dolgu uygulaması güvenli midir?

Hyalüronik asit dolgu malzemeleri kullanılarak yapılan el dolgusu uygulamaları son derece güvenli işlemlerdir. İşlem sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık oluşabilirken bu etkiler birkaç saat içinde tam anlamıyla kaybolur.

El üstü dolgusu genç görünüm sağlar mı?

El gençleştirmedeki amaç incelmiş ve yıpranmış cildin kalitesini artırarak, ellere genç bir görünüm kazandırmaktır. Yapılacak dolgu uygulaması ile cilde anestezik bir krem sürüldükten sonra ince bir iğneyle dolgu maddesi cilt altına verilir. Acısız bir uygulamadır. Son derece etkin bir tedavidir.

Bir Yorum
  1. Pingback: Dolgu uygulaması kalıcı olur mu? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?