Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Antalya'da lazerle mantar tedavisi nasıl yapılır?

Antalya’da lazerle mantar tedavisi nasıl yapılır?

Antalya’da lazerle mantar tedavisi nasıl yapılır? Tırnak mantarları, tırnaklarda oluşan bulaşıcı ve tedavisi zor bir enfeksiyon hastalığıdır; ilerledikçe tırnağın rengi değişir, kalınlaşır ve kırılır. Tırnak mantarı tedavi edilmezse, estetik problemlerin yanı sıra enfeksiyonlara da neden olabiliyor.

 

Antalya’da lazerle mantar tedavisi nasıl yapılır? Günümüzde çoğunlukla hastalar için kronikleşen bu durumun da tedavisi oldukça zaman almaktadır. Ancak, günümüz de teknolojik gelişmelerin ışığında sıklıkla güçlük çıkaran ve özellikle tırnakta oluşan mantar, Antalya’da hizmet veren Dr. Figen Sayın Yıldıran Kliniği‘nde hekimin kontrolünde hastaya özel belirlenen seanslar dahilinde tedavi aşamasıyla geçilebilir. Antalya’da tırnak tedavisi  uygulamasıyla doktor gözetiminde bu sorundan kısa süre içerisinde iyileşerek, yeniden sağlıklı günlere adım atmak mümkün.

Yapılan işlemlerde Nd YAG lazer kullanılarak tırnak kökü ve tırnak üzeri lazer ışınları ile taranır. İşlemde herhangi bir anesteziye ihtiyaç olmadığı gibi bu sizi rahatsız eden ve tedavisi konusunda yorulduğunuz tırnak mantarından kolayca kurtulmuş olacaksınız.

Dr. Figen Sayın Yıldıran Kliniği‘nde hekimin kontrolünde gerçekleştirlen uygulama yaklaşık 15- 20 dakika kadar sürecektir. Uygulamanın ardından seans sayısı mantarın yayılış alanı ve problemin kronikliğine göre de sıklıkla değişim gösterecektir. Bu geçen süreç ise en az 4 seans uygulanarak, tedavi tamamlanmalıdır. Yapılan seansın ardından birey, yeniden sağlıklı sosyal hayatına devam etmektedir.

Hekiminize danışmadan tırnak mantarı tedavisine başlamak sizler için oldukça sıkıntılı problemler ortaya çıkarabilir. Çünkü sorunlu bölge için kullanılan bazı ilaçların ciddi yan etkileri olabilir. Tüm bunların ışığında hekimin tavsiyesiyle uygulanan ilacın yanı sıra lazer desteğiyle mantar tedavisinde ileri seviyede iyileşme imkanınız olacaktır.

Mantar enfeksiyonun genellikle tek tırnak üzerinde hızla geliştiğini belirten Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Tırnak mantarı en sık 1. ve 5. tırnaklarda sıklıkla görülmektedir. Bu süreçte bölgesel başlayan enfeksiyon genellikle ağrı vermemekte olup, tırnağın kalınlaşması ve renginin yeşilimsi-sarı renk almasıyla ağrılı bir dönemin de başlamasına neden olur. Yine bazı durumlarda enfeksiyon kötüleşebilir, tırnak yumuşayıp yavaş yavaş ufalanabilir ve deride kızarma gelişebilir. Bu süreçte mantarın tedavi edilmediğinde tırnağın altı ve çevresini de zedeleyerek yürümeyi güçleştirecek kadar ağrılı bir dönemin devamlılığını da artırabilir” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin için buradayız
Yardıma ihtiyacınız var mı?