Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Tırnak mantarı lazerle tedavi edilir mi?

Tırnak mantarı lazerle tedavi edilir mi? 

Tırnak mantarı lazerle tedavi edilir mi? FDA tarafından onaylan tedavinin etkinliğinin yüzde 70 ile yüzde 80 civarında olduğu kaydedildi.

 

Tırnak mantarı lazerle tedavi edilir mi? Onikomikoz olarak adlandırılan bu durum mantarın tırnak yatağında oluşturduğu bir enfeksiyondur. Tırnaklarda renk ve şekil değişikliğine yol açar. Çoğunlukla kronikleşen bu durum tedavisi oldukça zordur. Bu hastalığın tedavisi Antalya’da hizmet veren Dr. Figen Sayın Kliniği‘nde mantarın oluşum şekli göz önüne alınarak tedavi protokolü belirlenir.

Tırnak Mantarı Belirtileri Nelerdir?

Tırnağın şekli bozulur. Tırnak uçlarında kırılma ve bükülmeler; renginde sararma ve yeşermeler olur.

Lazer Tırnak Mantarı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nd YAG lazer kullanılarak tırnak kökü ve tırnak üzeri lazer ışınları ile taranır. İşlemde herhangi bir anesteziye ihtiyaç yoktur. Uygulama 15- 20 dakika sürer. Seans sayısı problemin kronikliğine göre değişir ama en az 4 seans uygulanmalıdır.

Lazerler Mantarları Nasıl Bir Etki İle Tedavi Eder?

Bakterileri kurutarak etkisini gösterir

Mantar tedavisinde lazerin etkisi şu şekildedir; Lazer ışınlarının enerjisinden dolayı belli bir derecede ısısı vardır. Lazer ışınlarının ısı enerjisi mantarları ve mantarları oluşturan enfeksiyonel bakterileri kurutma öldürme etkisine sahiptir. Lazer ile mantarlar önlendikten sonra tırnak uzayarak şekli düzelmeye başlar. Mikrobun tekrarlamaması için önlem almak gerekir.

Lazer Işınları Tırnağa Zarar Verir mi?

Lazer ışınları tırnağa zarar vermeden mantarları tedavi eder.

Tırnak Mantarı Tehlikeli midir?

Tırnak mantarı enfeksiyonu tırnaklarda küçümsenmeyecek kadar büyük bir hasara yol açabilir. Diyabet hastalarında, ilaç tedavisi uygulanan kişilerde ve bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde tırnak mantarı enfeksiyonu kangren gibi çok önemli sağlık sorunlarına yol açabilir.

Tırnak Mantarı Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Lazerle tırnak mantarı tedavisi; haftada bir seans olmak üzere en az 4 seans yapılmalıdır.

Tırnak Mantarını Önlemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Tırnak mantarı bir enfeksiyon problemidir. Bu nedenle yapılan tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken kurallar doktorunuz tarafından detaylıca bildirilecektir fakat genel olarak şunları önerebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?