Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Burun kaldırma nasıl olur?

Burun dolgusu neden tercih ediliyor?

Burun dolgusu neden tercih ediliyor? Burun sırtına, burun ucuna ve burun tabanına enjekte edilen dolgu ile burun istenilen görünüme kavuşur. 

 

Burun dolgusu neden tercih ediliyor? Ameliyatsız burun estetiği her geçen gün daha da tercih edilen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Cilt dolgu malzemeleri, hyalüronik asit dolgu malzemesi gibi hacim kazandırmak için farklı yüz bölgelerine enjekte edilen ürünlerdir. En çok enjekte edilen yüz bölgeleri arasında dudaklar, nazolabial kıvrımlar (burun kenarları ile ağzın köşeleri arasındaki kırışıklıklar) ve yanaklar bulunur.

Son yıllarda, cerrahi olmayan rinoplasti tekniği gelişti, bu prosedürde de burundaki dolgu enjeksiyonu ile burundaki boşluklar, girintiler, kontur eksiklikleri ve asimetriler tedavi edilmeye başlandı.

Burun dolgusu neden tercih ediliyor?

Burnunuz çeşitli sebeplerden dolayı istediğiniz görünümde olmayabilir. Bu yüzden çoğu kişi ameliyat olmak yerine medikal estetik alanında yapılan burun dolgusunu tercih eder. İşin uzmanı olan hekimler tarafından yapılması gereken burun dolgusu işlemi, lokal anestezik krem sürüldüğü için ağrısız bir işlemdir. Burun dolgusu neden tercih ediliyor?

Burun dolgusunun kalıcılığı kaç aydır?

Burun dolgusunun kullanım alanları ve kalıcılık süresi olarak, genellikle kullanılan dolgu türü, miktarı ve kişinin biyolojik süreçlerine bağlı olarak dolgunun kalıcılık süresi 12-18 ay arasında değişmektedir. Dolgu eridikten yani etkisi geçtikten sonra istenirse tekrarlayan uygulamalar ile elde edilen sonuç devam ettirilir.

Burun dolgusu erir mi?

Burun dolgusunun erime ve yok olma yani kalıcılık süresi ortalama 1-1,5 yıldır. Bu süre sonunda istenirse tekrar olarak aynı bölgeye burun dolgusu yapılabilir.

Burun dolgusu yapıldıktan sonra şişlik ne zaman iner?

Dolgu ile burun estetiği sonuçta pratik ve ofis şartlarında yapılır bir uygulama olsa da; işlemden hemen sonra çıkan ödemin 2 haftaya kadar sürebileceği unutulmamalıdır. Genelde ilk dolgu uygulamasından sonra 2 hafta kadar beklenilmesi ve sonucuna göre değerlendirilmesi daha doğru bir yaklaşımdır.

Burun dolgusu hangi bölgeye uygulanır?

Burun dolgusu burun sırtına, burun ucuna ve burun tabanına uygulanır. Hacimlendirme işlemi ile var olan asimetriler ve eğrilikler kamufle edilir, yapılan burun dolgusu ile burun ucu kaldırılır. Tüm bu işlemlerde enjekte edilen madde nedeniyle burunda büyüme olacaktır.

Bir Yorum
  1. Pingback: Burun kaldırma nasıl olur? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?