Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Lazerle dövme silme nedir? Nasıl yapılır?

Lazerle dövme silme nedir ve nasıl yapılır?

Lazerle dövme silme nedir ve nasıl yapılır? Dövme silmek için kullanılan cerrahi yöntemler yerini lazer uygulamalarına bıraktı.

 

Lazerle dövme silme nedir ve nasıl yapılır? Dövme uygulaması günümüzde halen sevilerek yaptırılmaya devam edilen bir uygulamadır. Bu uygulama için kişilerin tercihi genellikle duygusal bir değere dayanır. Bu kendileri için değerli bir isim ya da bir obje olabilir.

Dövme Nasıl Silinir?

Lazerle dövme silme nasıl yapılır? Lazer cihazları kullanılarak silinir. Diğer silme yöntemleri başarılı değildir. Dr. Figen Sayın Kliniği‘nde dövme bölgesine yapılan lazer atışları sonrasında ışın deri altında ki dövme pigmentini daha küçük parçalara ayırır. Vücuttaki atık mekanizması devreye girer bu parçalanan pigmentler uygulamadan bir ay sonra atılır. Tek seansta çıkmaz, en az 4-6 seans yaptırılmalıdır.

Dövme Silmede En Etkili Lazerler Hangileridir?

Günümüzde dövme silmede en başarılı cihaz halen yeni Nd yag Q Siwich lazerlerdir. 3-4 yıl önceye göre bu lazer teknolojilerinin çok geliştiğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu konuda tedavi protokolleri de çok geliştirildi. Artık daha hızlı ve etkin sonuçlar elde ediliyor. Bu konuda diğer bir yenilik ise piko saniye de çalışan lazerlerdir. Bu lazerler özellikle renkli dövmelerde daha çok kullanılmaya başlandı.

Q Switched Nd:YAG Lazer Dövmeyi Nasıl Siler?

Yeni geliştirilmiş Q switched Nd:YAG lazer teknolojileri, doku hasarı yapmaksızın iz bırakmadan kısa sürede sonuç alınmasını sağlıyor. Bu lazerler cilt altındaki dövme boyasını küçük parçalara ayırır. Böylece hücrelerde parçalanmış boya parçacıklarının emilerek daha hızlı atılmasını sağlar. Atılım lenf dolaşımı ile gerçekleşir.

Kişiler Neden Dövmelerini Sildirmek İstiyor?

  • Hatalı kalıcı makyaj yaptırıldığında
  • kaş dudak ve eyeliner çizgilerini düzelttirmek için
  • İşe girerken engel teşkil ettiği için
  • Sevgili ve eş isimlerini sildirmek için

Dövme Silmede Karşılaşılan En Önemli Sorunlar Nelerdir?

Renkli dövmeler daha zor siliniyor

Bazı dövmeler pek çok tedavi seansına rağmen tam anlamıyla silinmez. Bunun sebebi çoğunlukla kullanılan boyanın kalitesi ile ilgili olduğu gibi kullanılan lazer teknolojisinin gücü ile de ilgilidir. Yeşil, sarı ve mor dövmelerin silinmesi daha zordur. Kişilere dövme silme ilgili yeterli bilgi verilmediğinde hayal kırıklığı yaşanabilmektedir.

Lazerle Dövme Silmede Kaç Seans Gerekir?

Amatör dövmeler 4-6, profesyonel dövmeler 6-10 bazen daha fazla seans gerektirebilir. Büyük ve derin yerleşimli olan dövmeler daha çok seans gerektirir.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Lazerle dövme silme sonrası antibiyotikli bir krem veya deriyi onaran bir krem kullanılabilir. Güneş’ten ve enfekte olmasından korunmalıdır.

Lazerle Dövme Silmede Deride Ne Gibi Değişiklikler Olur?

İşlem sonrası kullanılan lazer dozuna göre geçici süre (5-15 gün) kanama, kabuklanma, su toplaması olabilir. Bu durum antibiyotikli ve onarıcı kremler kullanılarak iyileştirilir.

Dövme Silme Sonrası İz Kalır mı?

Q Switched lazer ışınları, doğrudan dövmenin nüfuz ettiği katmana etki eder ve bu sayede diğer katmanlara herhangi bir etkide bulunmaz. Lazerler uygun odaklı ışıklardır ve hedeflenebilme özellikleri ile cilde herhangi bir zarar vermez. Güvenilir bir klinikte doğru teknolojiler kullanıldığında iz kalmaz.

Lazerle Dövme Silme Acılı Bir İşlem midir?

Hafif bir acı hissedilir. Bu da uygulama öncesi lokal anestezik kremlerle azaltılır.

Dövme Silme İşlemi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler…

Dövme silme tek seanslık bir uygulama değildir. En az 1- 1,5 aylık aralarla 6-8 seans uygulama almak gerekebilir. Uygulama öncesi daha az acı hissetmek için lokal anestezik krem sürülebilir.

Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Görünmeyen bölgelerinize yaptırın.
  • Renkli dövme tercih etmeyin. Mümkünse az renkli olanları tercih edin.
  • İleride ayrılık yaşayabileceğiniz ilişkilerden dolayı isim yazdırmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?