Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Lazerle ciltte leke tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle ciltte leke tedavisi nasıl yapılır?

Lazerle ciltte leke tedavisi nasıl yapılır? Tedavide lekenin türü, derinliği ve hastanın cilt tipine göre farklı leke lazerleri kullanılır.

 

Lazerle ciltte leke tedavisi nasıl yapılır? Leke; genetik yatkınlık, hormonal uyarı, bazı ilaç kullanımları ve ultraviole ışınlarına bağlı olarak alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun, çene, boyun ve kollar gibi güneşe maruz kalan bölgelerde ortaya çıkar. Gebelik, doğum kontrol ilaçları, kozmetik uygulamalar, bazı ilaçlar ve guatr hastalığı oluşumunda rol oynar. Güneş ışınları sadece lekelerin oluşumuna değil oluşmuş lekelerin artışına da neden olur. Pigmentasyon olarak tanımlanan lekeler, gebelik döneminde ortaya çıkarsa gebelik maskesi denir.

Leke Tedavisinde Kullanılan Leke Lazeri Çeşitleri Nelerdir?

Tedavide lekenin türü, derinliği ve hastanın cilt tipine göre farklı leke lazerleri kullanılır. Fraksiyonel lazerler lekeyi soyarak etki gösterirler. Hekim tarafından bizzat uygulanan Fraksiyonel lazer uygulamalarında hastanın cilt rengi ve lekenin derinliği çok önemlidir. Ehil olmayan kişiler tarafından uygun olmayan cilt tipi ve lekelere uygulanan lazer daha kötü lekelere yol açabilir. Fraksiyonel lazerlerin leke açma yanı sıra ciddi cilt gençleştirici etkisi de bulunmaktadır.

Karbon Peeling Nedir?

Ciltteki gözenekleri kapatır mı?

Lazerle uygulanan bir cilt tedavisidir. Lazer ışınlarının ciltteki etkisini daha da artırmak için karbonla birlikte kullanılır. Cildin kalitesini artıran bir uygulamadır. Cilt lekeleri başta olmak üzere; gözenek, çizgilenme gibi birçok probleminin tedavisinde kullanılır.

Karbon Peeling İşleminin Yan Etkisi Var mıdır?

Cildinizde hafif kızarıklık ve kabuklanma olabilir. Lazer bir peeling uygulaması olmasına rağmen ciltte aşırı bir soyma etkisi oluşturmaz.

Uygulama Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Güneş loruyucuların kullanılması şart

Uygulama öncesi cilt hasarlı olmamalıdır. Örneğin lazer Uygulaması peeling gibi uygulamalardan en az 1 hafta sonra yapılmalıdır. Güneşlenme ve sauna sonrası yapılmamalıdır. Kan sulandırıcı bir ürün kullanılmamalıdır. Uygulama alanında enfeksiyon veya yaralanma var ise yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında da yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı en erken bir hafta sonra yapılmalıdır. Güneş koruyucu krem ihmal edilmemelidir.

Uygulama Acılı mıdır? Ciltte Hasar Verir mı?

Karbon Peeling çok tercih edilen bir uygulamadır. Cilde herhangi bir hasar vermez. Günlük yaşamınıza hemen dönebilirsiniz. Acılı bir uygulama değildir.

Kaç Seans Uygulanır?

En az 4- 8 seans haftada bir olmak üzere uygulanır.

Karbon Peeling Ciltte Nasıl Bir Etki Oluşturur?

  • Cildin renk tonu dengelenir.
  • Lekeler giderilir.
  • Gözenekler küçülür
  • Cilt sıkılaşır
  • İnce kırışıklıklar azalır
  • Cilt canlı, parlak ve ışıltılı bir görünüme kavuşur.

Karbon Peeling Hangi Amaçla Kullanılır?

  • Cilt leke tedavisinde
  • Cilt yenileme ve gençleştirmede
  • Geniş gözeneklerin küçültülmesinde

Uygulamada Hangi Lazerler Kullanılır?

Lazerle lekelerden kurtulun?

Uygulama Nd; Yag Q Switched lazer ile yapılır. Bu yöntem cildinizde canlı parlak bir etki oluşturur. Ayrıca gençleştirir ve sizi mutsuz eden lekeler de ortadan kaybolur. Karbon peeling kontrollü bir leke tedavisi olduğu için lekeler yeniden tekrarlamaz. Aynı zamanda bu uygulama ile cildin kalitesi artar. Karbon peeling leke dışında gözenek sıkılaştırma, cilt elastikiyetini artırma gibi bir çok amaçla kullanılabilir. Karbon Peeling uygulamasında hangi tedavi amacı ile yapılacaksa o protokol tercih edilir.

Karbon Peeling Uygulaması Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Yüz, boyun, dekolte ve el üstü en çok uygulanan bölgelerdir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Önce yüze karbon sürülür. Daha sonra hangi tedavi için kullanılacaksa o tedavi protokolü ile lazer uygulanır.

Bir Yorum
  1. Pingback: Lazerle Dövme Silme Nedir? Nasıl Yapılır? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?