Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Cilt lekeleri hakkında ne biliyorsunuz? 

Cilt lekeleri hakkında ne biliyorsunuz?

Cilt lekeleri hakkında ne biliyorsunuz? Dünyada cilt kanseri olan kişilerin sayısı her geçen yıl yüzde 1 artıyor. Türkiye’de ise 10 kişiden 2’sinde görülen cilt kanseri her yaşta ve her cinsiyette görülse de 30 yaşından sonra daha da sık rastlanıyor.

 

Cilt lekeleri hakkında ne biliyorsunuz? Güneşin en etkili olduğu yaz döneminde kendisini gösteren ve kış aylarıyla birlikte azalmaya başlayan cilt lekeleri hem kadın hem de erkekler için tedavi edilmesi gereken bir cilt sorunu.

Cilt lekeleri nasıl oluşur?

Yüzde yama tarzı açık veya koyu renkli kahverengi lekeler şeklinde seyreden ‘melasma’ çoğunlukla kadınlarda görülen bir sorundur. Gebelikte sık görüldüğünden halk arasında gebelik maskesi de denilir. Güneş, koyu renk cilt tipi, doğum kontrol hapları, östrojen, bazı epilepsi ilaçlarının kullanımı bu lekelerin oluşumunda rol oynayabilir. Bazı makyaj malzemeleri, kolonya, parfümler, sabun ve nemlendiriciler gibi kozmetik ürünler de özellikle güneşle teması takiben bu tür lekelenmelere yol açabilir.

Bu yüzden dört mevsim güneş kremini çantanızda taşımanızda fayda var. Çünkü yaşlanmayı önlemek ve cilt kanserinin önüne geçmek için cildinizi her türlü zararlı ışınlardan korumak gerekir. Tam bir koruma için güneş kremini çantanızda bulundurmanızda fayda var.

Güneş kremleri hakkında da kafanızı kurcalayan birçok soru olabilir. Güneş koruyucu cildime zarar verir mi? kaç faktörlük bir koruyucu kullanabilirim? Markası önemli midir? İçindeki maddeler ciltte herhangi bir yan etki yapar mı? Suya dayanıklı mıdır? Güneş kreminizi düzgün ve kaliteli seçmeniz bu noktada çok önemlidir.

Güneş koruyucuları hakkında bilmeniz geren 6 önemli konuyu sizin için derledik.

  • Güneş kreminizi cilt tipinize uygun seçin
  • UVA ve UVB’ye karşı koruyucu güneş kremlerini seçin
  • Çocuğunuz için kimyasal içeren ürünleri kullanmayın
  • Güneş kremini doğru bir şekilde yedirmeden sürün
  • Güneş kreminizi seçerken su geçirmeme özelliğine dikkat edin
  • Kreminizi günde 3 kez tekrarlayın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?