Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

‘Sophia’lar artık bizimle!..’

‘Sophia’lar artık bizimle!..’ Antalya’da US Fuarcılık tarafından eş zamanlı gerçekleştirilen Estetik, Güzellik, Kozmetik ve Kişisel Bakım Fuarı “Beauty Life Expo” ile Saç Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarı “Cosmo Hair Expo”, ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. ‘Geleceğin Ötesindeki Güzellik’ sloganıyla fuara katılan Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Gelecek için hiçbir şey hayal değil. Sophia’yı tanıyor musunuz? Sophia güzel ve çekici bir kadın robot. Sophia’lar artık bizimle!..” dedi.

 

‘Sophia’lar artık bizimle!..’  Antalya’da US Fuarcılık tarafından eş zamanlı gerçekleştirilen Estetik Güzellik Kozmetik Kişisel Bakım Fuarı “Beauty Life Expo” ile Saç Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarı “Cosmo Hair Expo”, 30 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. ANFAŞ Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi‘ndeki fuarda merkeze yakın iller ve ilçeleri ile birlikte yaklaşık 20 bin sektör temsilcisinin bulunduğu Antalya’da güzellik sektörünün saç ve kozmetik temsilcileri kendilerini dünyaya sergileme imkânı buldu. Fuarın 2’nci gününde yüzlerce marka ürün ve hizmetlerini sergilerken, organizasyon boyunca ücretsiz eğitim ve şovlar da davetlilere sunulacak.

‘Geleceğin Ötesindeki Güzellik’ sloganıyla fuara katılan Dr. Figen Sayın Yıldıran, estetik sektörünün her geçen gün gelişerek büyüdüğünü, ileri teknolojilerle daha da dikkat çekici çalışmalara imza atıldığını söyledi.

Gelecek için hiçbir şey hayal olmadığını belirten Dr. Figen Sayın Yıldıran, “İnsanların bedenleriyle daha güzel, çarpıcı olmak istediklerini, bunun sadece yüzleriyle yeterli olmadığını anladıklarını gördük. Elbette sağlık bir cilt için sağlıklı bir bedenin olması gerekiyor. Estetik sektörü bireylerin memnuniyet seviyelerine göre oldukça zorlandığını ve sıkıntılı bir süreçlerden geçiyor. Bu süreçteki zorluğu, estetik alanında ileri düzey teknolojilerle aşarak kullanabildiler. Bu gösteriyor ki; medikal estetik alanında gelecekte kendimize, bedenimize özgü alternatifler ortaya çıkacak.” dedi.

Konuşma sırasında Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Gelecekte güzellik algısı ile ilgili neyi hayal ediyorsunuz?” diyerek katılımcılara soru yöneltti. “Sağlıklı bir vücut, zayıf ve fazla kilosu olmayan görüntüye sahip bireylerin olması, dolgun ve sağlıklı saç imajı ve güçlü bir görüntüyü arzuluyoruz” diyen katılımcıya Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Evet, sanırım hepimiz, sağlıklı, zinde ve güzel bir beden ve bununla birlikte ruh sağlığı istiyoruz. Aslında gelecek için hiç bir şey hayal değil.. Yakın bir gelecekte beyaz saçların çıkmasını önlenecek cipler, derinin daha sağlıklı olması için uyaran görevi görecek ciplerin yapılması da hayal değil… Ben kliniğimde gelecek için çalışmalarımı planlarken, kök hücreler, kollejan, anti-aging etkisi yaratan kürler, Magellan gibi ürünlerle gelecekte daha canlı, daha parlak bir cilt ile beden için yenilenen teknolojileri kullanarak istediğim şartları yerini getirebiliyorum. Bunun gelecekte çok daha ileri seviyede çalışmaları ortaya koyacağının habercisi olduğunu da söyleyebilirim.” diye konuştu.

COVID-19 salgınının yayılmasıya birlikte yapay zekaya ve özellikle robotlara karşı ihtiyacında oldukça fazla artmaya başladığını anlatan Dr. Yıldıran, Hanson Robotics’in geliştirmiş oldukları insansı robot Sophia adındaki robot dahil olmak üzere binlerce robot için seri üretime geçtiklerini söyledi. Dr. Figen Sayın Yıldıran, “Gelecek için hiçbir şey hayal değil. Sophia’yı tanıyor musunuz? Sophia güzel ve çekici bir kadın robot. Sophia’lar artık bizimle!.. Evlerimizde temizlik yaparken, ameliyatlarda görev alırken ve daha birçok sektörde görebileceğiz. ” dedi.

“Amacımız geleceğe giden o yolculukta, güzellik, sağlık ve estetikte gücü elde etmek… ” diyerek konuşmasını tamamlayan Dr. Figen Sayın Yıldıran, ANFAŞ’ta düzenlenen “Beauty Life Expo” adıyla düzenleyen organizasyon ekibine ve katılımcılara ayrı ayrı teşekkür etti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?