Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Mezoterapi cilt gençleştirmede etkili mi?

Mezoterapi cilt gençleştirmede etkili mi?

Mezoterapi cilt gençleştirmede etkili mi? Cilt kırışıklığı ve cilt sarkmalarına etkili olan doğal ve faydalı bir yöntem olan Mezoterapi, oldukça etkili bir yaşlanma karşıtı tedavi olarak uygulanabilir.

 

Mezoterapi cilt gençleştirmede etkili mi? Etkili bir yaşlanma karşıtı tedavi yöntemi olan Mezoterapi uygulaması sonrasında cilt daha taze ve dinlenmiş görünür. Cildin elastikiyeti artar ve cilt sarkması azalır.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi vücudunuzda oluşan ağrıların, belli yaraların, yara izlerinin yok edilmesi için ufak iğneler kullanılarak lokal anestezi yöntemiyle uygulanan oldukça etkili ve güvenli bir uygulamanın adıdır. Mezoterapi cilt gençleştirmede etkili mi?

Mezoterapi nerede ortaya çıkmıştır?

Mezoterapi’nin doğum yerinin Fransa olduğunu biliyor muydunuz? Bugün Fransa’da halen yaygın olarak tercih edilen bu yöntem her gün yaklaşık 70 bin kişiye uygulandığı belirtilmektedir. Mezoterapi derinin mezo tabakasına (orta dermis) uygulanacak bölgedeki sorunlara göre uzman hekim tarafından seçilen ilaçlarla enjeksiyon edilmesiyle yapılır.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Mezoterapi; uzman hekim tarafından uygulama yapılması planlanan bacak, karın, kalça, diz çevresi, karın, yan, sırt, kol, çene altı gibi bölgelere ince uçlu iğneler (4-6 mm’lik 29-30 g) ile ilaç enjekte edilir. Bu ilaçlar o bölgedeki yağ hücrelerini ve yağ yakım metabolizmasını etkileyip yağ yıkımını ve kan dolaşımı oranını artıracaktır.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanır?

Seanslara düzenli bir biçimde devam edildiğinde bölgedeki selülitlerde azalma, istenilen bölgede (bireyin sorunun yoğunluğuna yönelik aşağı yukarı) incelme ve zayıflama sağlanır. Bel, basen, kalça, üst ya da iç bacak, diz, karın, omuz ve kol gibi yağ dokusunun aşırı toplandığı bölgelerde uygulanabilir.

Mezoterapi ne kadar sürer?

Mezoterapide derinin mezo tabakasına uygulandığı için sıkılaşma etkisi yaratır. Aynı zamanda selülitli dokunun hızlı iyileştirmesinde etkin rol oynar. Bu uygulamalarda seans sayısı şahsın yağlanma şekli ve selülit tipine göre çeşitlilik gösterse de 10-15 seans uygulanır.

Mezoterapi nasıl bir formüldür?

Kullanılan ilaçlar birçok problemi aynı anda çözebilecek şekilde kombine edilir. Kokteyl şeklinde hazırlanan ilaçların bir formülü vardır.

Mezoterapi hangi problemlerin çözümünde etkilidir?

  1. Bölgesel incelme ile yağ dokusunu azaltmak için
  2. Vücudu istenilen düzeyde şekillendirmek amacı ile
  3. Selülitin tedavi edilmesinde

Mezoterapinin yan etkileri nelerdir?

Bir hekim tarafından ilaçlar doğru dozlarda kullanılırsa bir yan etki ile karşılaşılmaz. Ağrıyı azaltmak için kokteylin içinde lokal anestezik maddelerde vardır. Kanama zamanı uzun kişilerde morluklar oluşabilir. Kısa sürede iyileşir.

Selülit tedavisinde etkili midir?

Haftada 1-2 kez yapılan bu enjeksiyon yaklaşık 10 dakikada tamamlanır. Selülit tedavisi tamamlandıktan sonra ikişer aylık ara ile tek seans mezoterapi, selülitin tekrarlanmaması açısından önemlidir.

Bu yöntem ile zayıflamak mümkün mü?

Bölgesel incelme amacıyla başvuran bireylerde enjeksiyonlar ortalama 10-30 seans arasında devam eder. Uygulama 3 ayda bir de kontrol edilmesi gerekir. Klinikte mezoterapi için başvuran bireylerde kilo-boy indeksi normal sınırların üzerinde olduğu tespit edilirse, kilosundan da şikayetçi ise öncelikle bir diyet programı tavsiye edilir ve beslenme kontrolü sağlanır. Tedavi sırasında ve sonrasında spor (yürüme-yüzme) ve en uygun diyet tercihleri bireye anlatılır. Dengeli beslenme, düzenli egzersiz, zararlı alışkanlıkların bırakılması ile beraber belli zaman aralıkları ile tekrarlanan selülit mezoterapisi ile düzgün deri görünümüne sahip olmak hayal değil.

Mezoterapi İle selülit tedavisi ağrı yapar mı?

Mezoterapi ile selülit tedavisinde, hissedilen ağrı oldukça azdır. Enjekte edilen ilacın sistemik dolaşıma geçişi yok denecek kadar azdır. İşlem sırasında oluşan hafif kızarıklık ve sonrasında oluşabilecek morluklar tamamen geçicidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?