Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Göz altı ışık dolgusunun etkisi kaç ay sürer?

Göz altı ışık dolgusunun etkisi kaç ay sürer?

Göz altı ışık dolgusunun etkisi kaç ay sürer? Göz altı ışık dolgusu uygulaması, yüzümüzde daha tazelenmiş ve canlı bir görünüm oluşmasını sağlar.

 

Göz altı ışık dolgusunun etkisi kaç ay sürer? Cildimiz kollajen ve elastin liflerinden oluşur. Zaman, yaş ve çevresel faktörler gibi cildin yıpranmasına ve yüzünüzdeki canlı, diri, genç yapının kaybolmasına sebep olur. Özellikle göz altı en hassas bölgelerden biridir.

Yanak-elmacık kemiği dolgusu genç görünüm sağlar mı?

Yüz ifadesini belirleyen en önemli bölgelerden biri elmacık kemikleridir ve yüze canlılık ve dolgun bir görünüm kazandırır. Yanak dolgusu sayesinde yüzde gergin bir görünüm elde edilir. Bu durum cildinizin daha diri ve genç görünmesini sağlar. Ancak işinin ehli bir hekim tarafından yapılması gerekir. Kişinin yüz oranları iyi belirlenmelidir. Aksi durumda doğal olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Göz altı ışık dolgusu neden yapılır?

Göz altı ışık dolgusu enjeksiyonu, cilt dokularının derinliğindeki hidrasyon seviyesini arttırarak, cilt rengini güzelleştirerek ve esnekliğini, sertliğini ve pürüzsüzlüğünü arttırarak ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayan bir tedavi tekniğidir.

Göz altı ışık dolgusu hangi yaş gruplarına yapılmaz?

Göz altı ışık dolgusu, gribal enfeksiyon durumunda ve 12 yaşından küçük çocuklara uygulanmaz. Dolgu maddesinin içinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı hassasiyeti olan kişilere kesinlikle önerilmez.

Göz altı ışık dolgusu kaç ay etkisi olur?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, yüze daha tazelenmiş ve canlı bir görünüm vermektedir. İşlem yaklaşık 5-10 dakika sürer. Etkisi ise 12-18 ay kadar devam eder.

Göz altı ışık dolgusu kaç seans yapılır?

Herkesin net olarak öğrenmek istediği göz altı ışık dolgusu uygulaması kaç seans yapılmaktadır? Gözaltı ışık dolgusu uygulaması 3 hafta aralıklarla yapılan 3 seanstan oluşmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu ne kadar etkilidir?

Gözaltı ışık dolgusu uygulamasında hyalüronik asit homojen bir şekilde yayılarak etkisini gösterir. Uygulama 15-20 dakika kadar sürer. Etkisi hemen görülen işlemin en iyi halini si 7-10 gün kadar sürer. Dolgunun kalıcılığı 12-18 ay kadardır.

Göz altı ışık dolgusu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Göz altı ışık dolgusu uygulamasından sonra hafif şişlikler meydana gelebilir. Ancak bu şişlikler, 1 hafta içerisinde kaybolur. İşlemin yapıldığı gün sıcak duş almaktan ve hareketli spordan uzak durulmalıdır. Uygulamanın hemen sonrasında normal hayatınıza dönmeniz mümkündür.

Bir Yorum
  1. Pingback: Gözaltı morluğu nasıl geçer? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?