Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır? 

Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?

Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır? Kök hücre tedavisi, son yıllarda hastalıkların tedavisinde oldukça fazla kullanılmaktadır. Kök hücre tedavisi hangi hastalıklarda etkilidir sorularına verilen yanıtın içeriği her geçen gün artmaktadır.

 

Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır? Kök hücre, yağ dokusundan ve kemik iliğinden elde edilir. Hücrelerin alınma işlemi, hastanın ağrı duymaması için hafif sedasyon ve lokal anestezi altında yapılır. Leğen kemiği veya göbekten alınan yağ dokusu içerisindeki kök hücreler steril koşullarda filtreleme ve ayrıştırma işlemine tabi tutulur.

Kök Hücre-FİBROCELL- Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cilt dokusundan alınan biyopsi ile cildin ana hücreleri olan fibroblastlar laboratuvar ortamında çoğaltılır. Daha sonra çoğaltılan milyonlarca hücrenin tekrar cilde enjekte edilmesine Fibrocelle (Kök hücre) tedavisi denir. Kök hücre tedavisi dünyada giderek gelişme göstermektedir. Bu tedaviler kök hücrelerin vücut dokularından özellikle de yağ dokusundan toplanarak tekrar cilde enjekte edilmesi şeklinde uygulandığı gibi ayrıca doku ana hücrelerinin çoğaltılması şeklinde de uygulanmaktadır.

Kök Hücre -FİBROCELL- Cilde Nasıl Uygulanır?

Kulak arkasından 3-4 milimetre genişliğinde steril koşullara uygun şekilde bir doku parçası alınır. Alınan bu parçanın yanında bir miktar da kan alınır. Alınan bu ürünler soğuk zincir ile laboratuvara gönderilir. Laboratuvarda ise yaklaşık bir ay sonra çoğaltılan yüz milyonlarca fibroblast hücresi tekrar kliniğimize gönderilir. Enjektöre çekilen bu hücreler cilt içine uygulanır. Kök hücre tedavisi nasıl uygulanır? 

Fibrocell Kimlere Uygulanır? Yaş Sınır Var mıdır?

Fibrocell/Kök Hücre, kadınlar kadar erkeklerin de çok tercih ettiği bir uygulamadır. Kendi doğal dokunuz kullanılarak uygulanan bu yöntemin etkisi 4-5 yıl gibi uzun bir süre devam etmektedir. Çizgi tedavilerinde 30’lu yaşlardan sonra; Yara izi, akne skarı, saç dökülmesi gibi tedavilerde ise daha genç yaşlarda da uygulanabilir.

Kök Hücre Uygulamasını Erkekler de Tercih Ediyor mu?

Erkeklerin kadınlardan daha fazla ilgi gösterdiğini söylenebilir. Bunun sebebi ise fazla zaman ayırmalarına gerek kalmayan bir uygulama olmasıdır. Ayrıca iyi sonuçlar elde edilmesi ve etkinin uzun sürmesi de erkeklerin Fibrocelle uygulamasını tercih etme sebeplerindendir.

Kök Hücre (Fibrocelle) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • İnce çizgiler kaybolur.
  • Kalın çizgilerin ise derinliğinde gözle görülür derecede azalma olur.
  • Cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı görünür.

Fibrocell İle Uygulamanın Faydasını Ne Zaman Görür?

Uygulama sonrası ilk etki 4 ay sonra başlar. 6 ay sonra da belirginleşir. Bu etki 1 yıl boyunca artarak devam eder. 4-5 yıl uygulamanın etkisi sürer. Fibrocell estetik uygulamalar arasında en uzun etkiye sahip işlemdir. Cilt daha sağlıklı, sıkı ve canlı bir görünüme kavuşur. Ameliyatsız ve acısız bir yöntemdir. Kişinin kendi dokusundan elde edildiği için çok doğal bir uygulama olarak kabul edilir. Bu nedenlerle de çok tercih edilen bir yöntemdir.

Kök Hücre (Fibrocell) Güvenli midir?

FDA tarafından onaylı bir uygulamadır. Oldukça güvenlidir. Kök Hücre, doku mühendisliğinin ulaştığı son noktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?