Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Magellan ile yeni saçınıza kavuşun

Magellan ile yeni saçınıza kavuşun

Magellan ile yeni saçınıza kavuşun. Kendi kanınızın kullanıldığı yeni nesil bir plazma tedavisi olan Magellan, yurtdışında Vampir Facelift olarak bilinerek, çok sayıda Hollywood sanatçısının tercih ettiği bir uygulama oldu.

 

Magellan ile yeni saçınıza kavuşun. Kendi kanınızın kullanıldığı yeni nesil bir plazma tedavisi olan Magellan teknolojisinin kullanıldığı ‘Vampir Face lift’ olarak adlandırılan uygulamayı ve elde edilecek sonuçları Dr. Figen Sayın Yıldıran’a sorduk…

Magellan nedir ve nasıl uygulanır? Kaç seansta etkisi görülüyor?

Kendi kanınızın kullanıldığı yeni nesil bir plazma tedavisidir. Yurtdışında ‘Vampir Face lift’ olarak isimlendirilen bu yöntem çok sayıda Hollywood sanatçısının tercih ettiği bir uygulama olmuştur. Bu uygulamayı; Kim Kardashian, Bar Rafielli, Ben Stiller ve Gisele Bundchen gibi ünlüler bu isimlerden birkaçı…

Biz de kliniğimizde Antalya’nın ünlü ses sanatçılarından Erdinç Karadeniz gibi çok sayıda ünlüyü ağırladığımızı söylemek isteriz.‘Magellan’ saçlı deri tedavisinde ve cildin gençleştirilmesindeki başarısını tek seansta ortaya koyması nedeni ile çok daha fazla tercih edilmektedir.

Magellan’ın diğer plazma tedavilerden farkı nedir?

Öncelikle şunu söylemek isterizki; kanı ayrıştıran cihazın teknolojisi oldukça farklı… Cihaz adeta minik bir laboratuvar donanımında!.. Bu yüzde 100 steril cihaza özel kitler içine konulan hastadan alınan kan numunesi yine özel sensörlü kapalı bir sistem içinde lazer ışının kullanıldığı bir ayrıştırma süreci içinden geçer.
Böylece verimlilik ve kalite açısından daha yüksek trombosit hücreleri ve büyüme faktörleri elde edilmesini sağlanır. Klasik PRP yöntemlerinde 10 ml kan alınırken, bu yöntemde 60 ml kan alınır. Magellan’dan elde edilen plazma mililitresi daha yüksektir.
Klasik PRP’de mm’de ortalama 600-900 bin platelet elde edilirken, Magellan/ Vampire Face lift’de platelet sayısı 6-8 milyondur. Bir PRP’de en fazla 4-6 kat platelet varken Magellan/ Vampire Face lift’de bu oran ortalama 14 katına çıkar.
Elde edilen plazma içindeki trombosit sayısının 8 milyonu bulması önemli bir başarıdır. Bu da daha yüksek oranda büyüme faktörü demektedir.Tüm bu oranların yüksek olması ise dokulardaki iyileşme ve dejenerasyonun başarısını oldukça artırmaktadır. FDA onaylı bir uygulama olması ve tedavi noktasında birçok bilimsel yayına sahip olması güvenirliği artırmaktadır. Üstelik piyasada ucuz ve onaysız laboratuvar tüpleri ile PRP tedavilerinin ise ehil olmayan ellerde yapılması çok üzücüdür.

Magellan’ı diğer uygulamalardan ayıran fark nedir?

Diğer sistemlerle yaklaşık 2 katı trombosit elde etmek mümkün olabiliyor ama Magellan ile yaklaşık 14 kata kadar yoğunlukta trombosit elde etmek mümkün. Elde edi̇len büyüme faktörü sayısı da diğer si̇stemlere göre çok daha fazla ve bu sayede tek seansta bile etkili bi̇r sonuç alınabiliyor.

Magellan’ı PRP’den ayıran fark nedir?

Magellan Amerika Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) klinik kullanım için onay almış ve etkinliğini klinik yayınlarla kanıtlanmış özel bi̇r si̇stem. Bu yayınlardan en dikkat çekici olanı ise dünyada en çok kullanılan 14 farklı PRP sistemi ile karşılaştırmalı olan klinik çalışma. Bu önemli klinik yayının başlığı “PRP nedir? PRP ne değildir?”

Magellan uygulamasının ciltte olumsuz etkileri var mı?

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de onaylı ve yasal ürünler kullanan güvenilir klinikler tarafından öncelikli tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bizim de bu tercihler nedeni ile etkin uygulamalarımız arasında yer almıştır. Kendi kanınız kullanıldığı için allerjik değildir. Botoks ve dolgu istemeyen doğal uygulamaları tercih eden kişilerin öncelikli tercihi olmaktadır.

Magellan uygulamasının ciltte olumsuz etkileri var mı?

Saç dökülmesi sorunu kadınlar ve erkekler için birçok nedene bağlı olarak oluşan önemli problemler arasında yer alır. Bunun oldukça karmaşık bir tablo olduğunu söyleyebiliriz.
Kliniğimizde yapılan değerlendirmelere bağlı olarak yapılan analizimizin ardından Magellan tedavisi ile başlayan seansı da sunduğumuz özel bir protokol uyguluyoruz. Saç dökülmesi ile ilgili sonuç alamayacağı konusunda hayal kırıklıkları yaşayan, umutsuzluğa kapılan çok sayıdaki hastamızın alınan sonuçlardan mutlu olduğunu ifade etmemiz mümkün.

Magellan tedavisi kaç seans uygulanmaktadır?

Uygulamayı genellikle yılda 1 seans öneriyoruz. Ancak ihtiyacın olduğu durumlarda da en az 2 seans uygulama da yapılmaktadır. Plazma içindeki farklı büyüme faktörleri saçlı deride, saç köklerinin onarımına yani kanlanma ile kan damarlarının oluşumuna olumlu etkisi olmaktadır. Bu da saçlı deride dolaşımın iyileşmesine ve saçların uzamasına, yerine yenilerin çıkmasına neden oluyor. 3-4 seansta klasik PRP’lerden elde edilen etki Magellan ile bir seansta gerçekleştirilmiş olmaktadır.

Magellan uygulaması boyun ve dekolte bölgesinde de etkili mi?

Mikro iğneleme ile cilde açılan kanallardan yüksek yoğunluklu PRP ve büyüme faktörleri topikal olarak uygulanır ve göz çevresi başta olmak üzere gerekli olan bölgelere bu hücresel içerik enjekte edilir.Aynı zamanda boyun dekolte ve ellerde de uygulanır.
İlk etkisini uygulamanın ertesi günü görmek mümkün. Bu da Magellan uygulamasının kırmızı halı törenlerinde yer alacak ünlülerin tercihi yapıyor. Yüzünüzün renk kalitesinde düzeltme, cilt kalitesinin artması ve sıkılaşma, yüz ovalinin toparlanması olarak sıralanabilir. İlk 3 ay boyunca bu iyileşme artarak devam eder ve bu iyileşme hem kişinin kendisi hem de çevresi tarafından farkedilir.
Trombositlerden salınan büyüme faktörleri yüzde tüm doku katmanlarındaki ana hücreleri uyararak iyileştirir. Dokunun yenilenmesini sağlar. Derideki fibroblast’ları uyararak ‘Collagen’ hyaluronik asit ve elastik liflerinin sentezlenmesini artırır. Yağ dokusu ve kemik dokusu ana hücrelerini de uyararak tüm dokularda rejenerasyon neden olur. Bu da ciltte sıkılaşmaya, yüz dokusunda toparlanma ve gençleşme sürecini hızlandırır. Ciltteki çizgilenmeleri de azaltır; daha canlı ve parlak bir görüntü oluşturur.
Uygulama kişinin kendi kanından elde edilen bir hücresel içeri̇k olduğu için herhangi bir yan etki ya da istenmeyen bir reaksiyona sebep olmaz.

Magellan uygulaması genital bölge rejenerasyon ile ortopedide de etkin bir yöntem olarak kullanılamaya başlayacaktır.

 

2 Yorum
  1. Pingback: PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

  2. Pingback: Kendi hücrelerinizle yaşlanmayı durdurun!.. - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?