Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Mezolifting cilde canlılık kazandırır mı?

Mezolifting cilde canlılık kazandırır mı?

Mezolifting cilde canlılık kazandırır mı? Yüz mezoterapisi (mezolifting) cilde canlılık ve parlaklık kazandırdığı bir yöntem olup, ciltte yorgun görünüm ortadan kalkar.

 

Mezolifting cilde canlılık kazandırır mı? Cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın yeniden kazandırılması için lifting etkisi yaratılması yöntemine Mezolifting denir. Mezolift ile cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği ölçüde verilebilir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar.

Mezolifting nasıl uygulanır?

Mezolifting ya da yüz mezoterapisi ile uygulanan tedavi ciltteki zamana bağlı değişiklikleri yavaşlatır, tersine çevirir. Mezolifting yönteminde, deri içine doğal maddelerin mikro enjeksiyonları yapılarak, derinin üst ve alt tabakasında doku yenilenmesini sağlamaktadır.

Mezolifting hangi bölgelerde başarılı sonuçlar verir?

Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.

Mezolifting sigara izlerini yok eder mi?

Mezolifting stres, güneş, sigara, alkol ve yaşlanma etkilerine bağlı olarak gelişen yaşlanma izlerinin tedavisinde tercih edilen yöntemlerden biridir. Yüz, boyun, dekolte ve özellikle el bölgesinde oluşan kırışıklıklar bu yöntem sayesinde yavaşlatılır. Ağrı ve acıya neden olmayan mezolifting yönteminde etkili bir sonuç elde edilmesi için ortalama 6 seans önerilir.

Mezolifting yönteminin etkileri nelerdir?

  1. Yüzeysel kırışıklıkların azalması
  2. Yeni kırışıklık oluşum hızının yavaşlatılması
  3. Yüzeysel peeling etkisi

Uygulamanın içeriğinde vitamin oranları nedir?

A vitamini; Epidermis hücrelerinin büyümesini düzenleyerek deri esnekliğini arttırır.

E vitamini; Anti-oksidan etkisi ile ciltte oluşan zararlı serbest radikalleri ortadan kaldırır.

Hyalüronik asit nedir, cilde zararları var mı?

Canlı organizmaların doğal yapı elemanlarından biri olan hyalüronik asit, deride bol miktarda bulunur. Deri dokusunda bulunan kollajen ve elastin lifleri arasındaki boşlukları dolduran jelatinöz kıvamdaki destek maddesidir.

Mezoliftingde hyalüronik asidin özellikleri nelerdir?

Laboratuvar ortamında üretilen sentetik hyalüronik asit molekülleri derin kırışıklıkları veya dudakları doldurmak için dolgu maddesi olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca deri dokusundaki hyalüronik asit kaybını yerine koymak için çeşitli krem ve tabletler kullanılmaktadır. Fakat yapılan ölçümler sonrası bunların etkilerinin çok sınırlı olduğu bilinmektedir.

Uygulama ciltte iz bırakır mı?

Uygulama sonrası olumlu etkiler kişinin metabolizma hızına göre değişmekle birlikte aylar boyunca sürer. Mezoliftingte kullanılan hyalüronik asidin özelliği kendiliğinden çapraz bağlara sahip olmasıdır. Bu özellik yıkım süresini benzer ürünlere göre çok uzatmaktadır. Kullanılan madde tamamen doğal bir ürün olduğu için hiçbir iz veya kalıntı bırakmadan kaybolmaktadır.

Yüz, boyun, dekolte ve eller için tercih ediliyor

Görünümünün düzelmesi istenen tüm bölgelere uygulanabilir. Yüz, boyun, dekolte ve eller en sık uygulama yapılan bölgelerdir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?