Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Ultrasound ile yüz germe nasıl uygulanır?

Ultrasound ile yüz germe nasıl uygulanır?

Ultrasound ile yüz germe nasıl uygulanır? Medikal estetik işlemlerde cilt germe etkisi ile tercih edilen fokus ultrason teknolojisi, tedavi yöntemleri arasında kullanılıyor.

 

Ultrasound ile yüz germe nasıl uygulanır? Bu cilt tedavilerinde kullanılmaya başlanılan bir tekniktir. Medikal estetik işlemlerde cilt germe etkisi ile tercih edilen fokus ultrason teknolojisi, cildin en üst tabakasında hasar oluşturmadan cildin alt katmanlarında etkinliğini göstererek sıkılaştıran yeni nesil teknolojik bir sistemdir.

Ultrasound ile yüz germe tekniği kaç yıldır kullanılıyor?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Bu teknoloji odaklı ultrason olduğu için bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. Güvenli bir yöntemdir.

Uygulama sonrası neler olur?

  • Ciltte eskisinden daha fazla sıkılaşma ve gerginlik hissedilir.
  • Cildin kalitesi artar daha genç görünür.
  • Göz çevresi kırışıklıkları belirgin bir şekilde azalır.

Teknik nasıl uygulanır?

Cilde ses dalgaları gönderen odaklı bir ultrasound cihazı ile uygulanır. İğnesiz bir yöntem olan bu teknolojinin iki başlığı vardır. Bu başlıklar ciltte jel sürüldükten sonra uygulanır. Birinci başlık ile cildin SMAS tabakası hedeflenir. Yüz dokusunda germe etkisi oluşturulur. İkinci başlıkla ise kollajen artışı sağlanır.

Ameliyatsız yüz germe kaç seans uygulanır?

Bu yöntem tek seans uygulanır. Uygulama süresi 30-45 dakika arasında değişir.

Ses dalgaları ile ameliyatsız yüz germenin etkileri nelerdir?

Bu tedavi yönteminde ses dalgaları, odaklanarak cildin 3 ile 4,5 mm olmak üzere iki derinliğe gönderilir. Cilt altı SMAS tabakasında oluşturduğu küçük termal hasarlara karşı oluşan iyileşme tepkisi sonucu dokuda sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleştirilir. Ses dalgaları ayrıca cilt hücrelerini uyararak yeni kollajen üretimini de artırır. Bu etki ile ciltteki sıkılaşma daha da artar. Aynı zamanda cilt daha canlı ve parlak bir görüntüye kavuşur.

Uygulamanın etkisi kaç yıl sürer?

Uygulamanın ardından çekilen resimlerde yüzde 20-25 etki hemen gözlemlenirken bu etki ilerleyen zamanla giderek artar. İdeal görünüme 3 ayın sonunda ulaşılır. Uygulamanın etkisi 1.5-2 yıl sürer. En az yılda bir kez uygulanır. Kollajen üretimini artıran başlığı ise yılda 2 kez uygulanabilir.

Uygulamanın diğer yöntemlerden farkı nedir?

Bu tedavide kullanılan teknoloji bir cilt yenileme yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek seans uygulanarak etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşılır.

Yararlanılan teknoloji nedir ve zararları var mı?

Uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemi cilt dokusunda oluşturduğu sıkılaşma ve cildi yukarı doğru kaldırma etkisi açısından, ameliyatsız yüz germe uygulamaları içinde en etkili olanıdır.

Ameliyatsız yüz germe kimlere uygulanır?

Cilt elastikiyetini kaybediyorsa...

Kişinin doku yapısı kontrol edildikten sonra karar verilecek bir uygulamadır. Bağ dokusu gevşek, biyolojik yaşlanmanın etkisiyle sarkmaların başlandığı, cilt dokusu kalın ve yağlı kişiler çok idealdir. Orta yaşta cilt sıkılaşması için tercih edilecek en etkin yöntemlerden biridir. Bununla birlikte 75 yaşındaki hastalarda olumlu sonuçlar elde edilmiş vakalar mevcuttur. Ayrıca yaşı daha genç olup göz kapağı erkenden düşmüş, cilt elastikiyetine hafif sarkmaların başladığı kişilerde de uygulanabilir. Yaştan çok hastanın klinik olarak seçimi önemlidir. Muayene sonrası değerlendirilmeli uygun vaka ise uygulamaya alınmalıdır.

Uygulama sırasında ağrı veya acı hissedilir mi?

Uygulama sırasında kişiler hissettikleri duyguyu, anlık ‘iğne batması’ ya da hafif bir yanma hissi olarak tanımlamaktadır. Uygulama öncesi ağrı kesici istenirse alınabilir. Şart değildir. Uygulamanın ardından kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır.

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilir mi?

İğnesiz ve ciltte hasar yapmayan bir yöntem olduğu için işinize, günlük yaşantınıza hemen dönebilirsiniz. Bu özelliği nedeni ile çok tercih edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?