Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Boyun bölgesinde sarkmalara ne yapabilir?

Boyun bölgesinde sarkmalara ne yapılabilir?

Boyun bölgesinde sarkmalara ne yapılabilir?Yüzünüz ile boyun ve dekoltenizin aynı yaşta görünmesi için merak edilen soruları Dr. Figen Sayın Yıldıran‘a sorduk.

 

Boyun bölgesinde sarkmalara ne yapılabilir? Estetik uygulamalar yaptırılırken, dermokozmetik ürünler kullanılırken, hep ihmal edilen bölgelerdir boyun ve dekolte bölgeleri… Genellikle yüz bölgesi gençleştirilir. Genç yaşlarda bu problem değildir fakat orta yaş üstünde bu bölgeler gerçek yaşınızı gösterir. Yüzünde kırışıklıklar uygulamalarla azaltılan hatta giderilen bir kadının boyun ve dekolte çizgilerinin fazla ve kırışık olması hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Bu nedenle uygulamalar belirli aralıklarla boyun ve dekolte bölgesinde yapılmalıdır.

Boyun ve dekolte bölgelerinde en çok karşılaşılan sorunlar nelerdir?

Boyun dokusunda sarkmaya bağlı çene kontörü bozulur, katlandılar oluşur. İnce kırışıklıklar artarken, boyun çizgileri derinleşir. Aynı problemler dekoltede de gelişir özellikle göğüs çatalı denen bölgede yatmaya bağlı artan derin çizgiler oluşur. Cilt kuru ve gevşektir. Dekolte bölgesinde aynı zamanda kılcal damar ve leke artışlarında görülebilir.

Boyun ve dekolte bölgesi için anti-aging uygulamalar olarak neler öneriyorsunuz?

Bu bölgelere bir çok uygulamalar yapıyoruz. Öncelikle şunları öneririm

1- Botoks

2- Estetik dolgu

3- Süksünik asitli hyaluronik asit (Hyalual) uygulamaları

4- Fractora gibi iğneli radyofrekans uygulamaları.

5- Nd YaG lazerle Carbon Peeling

6- Foto terapi ( Lumecca)

7- Mezoterapi ve mezolifting uygulamalar

8- Coolifting

Bütün bu uygulamalar kişinin ihtiyacı ve önceliklerine göre planlanarak yapılır.

Bütün bu uygulamalar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Boyun ve Dekolte Botoksu nasıl yapılır?

Yüz botoksu gibi uygulanır. Boyun daki platizma kasının fazla kasılması sonucu oluşan kırışıklıklar boyun kasıldığında ortaya çıkar. Tam bu noktalara yapılan botoks bu kırışıklıkları ve kasılmaları önler. Acısız ve morarma yapmayan bir uygulamadır. 5 ayda bir yüz botoksu gibi tekrarlanmalıdır.

Bizim bir önerimiz var…

Her yüz uygulamasına boyun botoksunun da eklenmesidir. Boyun ve dekoltede estetik dolgu uygulamaları. Derin boyun çizgilerinde kullanılan bir uygulamadır. Çoğunlukla boyun çizgilerine bir şey yapılamadığı bilinir. Fakat bu doğru değildir. Genç yaşlardan beri olan boyun çizgileri yaş ilerledikçe daha da derinleşir. Bu çizgiler içine kanülle Dolgular yerleştirilir.Aynı zamanda dekolte bölgesinin göğüs çatalı denilen bölgesinede dolgu uygulamaları yapılabilir. 1,5 – 2 yılda bir tekrarlanması önerilir. Yazın aylarında da uygulanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?