Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Dermapen tedavisi nedir ve nasıl uygulanır?

Dermapen tedavisi nedir ve nasıl uygulanır?

Dermapen tedavisi nedir ve nasıl uygulanır? Dermapen ciltteki problemleri iyileştirdiği gibi ayı zamanda cildi yapılandırarak cilt dokusunu gençleştirir.

 

Dermapen tedavisi nedir ve nasıl uygulanır? ABD’de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Dermapen/cilt kalemi tedavi sistemi, cilt gençleştirme dışında akne, suçiçeği, ameliyat ve çatlak izlerinin giderilmesinde kullanılan en önemli yöntemlerden biridir.

Dermapen Tedavi Ne İçin Kullanılır?

  • Akne ve izlerinin tedavisinde
  • Genişlemiş gözeneklerin küçültülme işleminde
  • Güneşte hasar görmüş ciltlerin tedavisinde

Dermapen Uygulamasının Cilt Gençleştirme Etkisi Nasıl Oluşur?

Dermapen ciltteki problemleri iyileştirdiği gibi ayı zamanda cildi yapılandırarak cilt dokusunu gençleştirir. Kaleminin ucundaki iğneler dokuya girip çıkarak delikler açar. Bu şekilde dokuda oluşan uyarı kollajen sentezi uyarısını artırır, aynı zamanda oluşan hafif hasar iyileşirken yeni hücrelerle daha sağlıklı ve genç bir doku oluşmasını sağlar.

Dermapen Güvenli Bir Yöntem midir?

Dermapen tedavi yöntemi, CE ve FDA kurumları tarafından onaylanmıştır. Güvenilir bir yöntemdir. Uygulamanın başarısı kullanılan kalemin orjinal olması, etkin serumların (büyüme faktörlü antiaging ve lifting etkili)kullanılması doğru vaka seçimi ile artar.

Dermapen Hangi Bölgeler Uygulanır?

Dermapenin uygulama bölgeleri farklılık gösterebilir. Genellikle Yüz, el, boyun, akne, leke, çatlak ve vücutta doku kaybı olan bölgelerde de kullanılır. Diğer dermatolojik uygulamalara göre dermapenin asıl amacı ve etkisi dokuları hızla onarmaktır. Uygulama yapılan noktada doku aktif olur ve birçok doku geliştirici faktör uygulama yapılan bölgeye salınır. Ayrıca İyileşme süreci de oldukça kısadır.

Sivilce İzleri Dermapen İle Yok Edilebilir mi?

Mikro iğneleme sistemi olarak da bilinen “dermaroller” ya da “dermapen” işlemleri de sivilce izlerinden kurtulmak için etkin uygulamalar arasındadır. Ciltte gezdirilen cihazın üzerinde bulunan mikro iğneler sayesinde yüzeyde on binlerce mikro kanal açılmaktadır.

Dermapen’in Avantajları Nelerdir?

Dokuları onarır ve yeniler ve akne ve diğer lekelerin azalması ve hatta yok olmasını sağlar. Ayrıca büyüme faktörleri ve hücreler arası ortamın yeniden yapılanması ile dokulardaki hasarlar giderilir. Kollajen dokunun gelişmesini sağlar.

Dermapen ile Ciltte Hasar Oluşur mu?

Dermapen ile cildin 1 santimetrekarelik alanında yaklaşık 1000 adet mikro delik açılır. Büyüme faktörü, vitamin, hiyarülonik asit gibi ürünler cilde sürülerek bu deliklerden cildin altına gitmesi sağlanır. Hasarlanan doku İyileşirken cilt yenilenir. Bu süreçte ciltte oluşan hasar, kalıcı bir hasar değildir. Amerika’da son zamanlarda en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilmiştir. Titanyum iğneler ve teknolojinin özelliği cildin çizilerek hasarlanmasını önler. Herhangi bir riski yoktur.

Dermapen Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Önce lokal anestezi sürülerek beklenir, sonra uygulamaya geçilir. Dermapen tedavisi yaklaşık 30-40 dakika kadar sürer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?