Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Dermapen tedavisi nedir ve nasıl uygulanır?

Kendi hücrelerinizle yaşlanmayı durdurun!..

Kendi hücrelerinizle yaşlanmayı durdurun!.. Zaman hızlı akıyor. Bir bakmışsınız 20’li yaşlardan 30’lu yaşlara gelmişsiniz bile… Bu durum çoğu kadına; cildin gençlik ışıltısını kaybetmesi ya da ince çizgiler, kırışıklıklar ve elastikiyet kaybı gibi belirtilerle geri dönebiliyor.

 

Kendi hücrelerinizle yaşlanmayı durdurun!.. Dünyada bilim insanları için son 15 yıldır kök hücre tedavisi odak noktası olmuştur. Kök hücre tedavisi; cilt kalitesini artırarak kırışıklıkları en aza indirmede etkin bir tedavidir. Bu etkinlik klinik çalışmalarında da kanıtlanmıştır. Cildinizdeki yaşa ya da farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan ve kişiyi mutsuz eden bu durum kök hücre gibi anti-aging bir tedavi ile kontrol altına alınabilir. Tedavide kendi kök hücreniz kullanılacağı için güvenli ve risk teşkil etmeyen bir tedavidir. Diğer bir ismi ise Fibrocell tedavisidir.

Fibrocell tedavisi nasıl uygulanır?

Kişinin kulak arkasından ince biyopsi iğnesiyle 3 milimlik bir doku alınır. Son derece kolay bir işlemdir. Daha sonra elde edilen bu doku içindeki fibroblastlar laboratuvar ortamında ayrıştırılır. Bu Fibroblast’lar cilde elastikiyetini ve genç görünüm veren kollajen ve elastin’lerin sentezinden sorumludur. Ve laboratuvar ortamında çoğaltılır. Yaklaşık 1 ayın sonunda ortaya kendi hücrelerinizden elde edilmiş konsantre bir anti-aging güç çıkar.

Cilde Nasıl Uygulanır?

İşlem öncesi steril koşullar sağlandıktan sonra yüze lokal anestezik krem sürülür. Ardından hastadan alınıp laboratuvar ortamında ayrıştırılıp, çoğaltılan hücre enjeksiyon iğneleri ile cilde enjekte edilir. İşlem yaklaşık 10-15 dakika sürebilir.

Fibrocell kimlere uygulanır?

Fibrocell/kök hücre, kadınlar kadar erkeklerin de çok tercih ettiği bir uygulamadır. Kendi doğal dokunuz kullanılarak uygulanan bu yöntemin etkisi 4-5 yıl gibi uzun bir süre devam etmektedir. Çizgi tedavilerinde 30’lu yaşlardan sonra; yara izi, akne skarı, saç dökülmesi gibi tedavilerde ise daha genç yaşlarda da uygulanabilir.

Kök Hücre Uygulamasını Erkekler de Tercih Ediyor mu?

Erkeklerin kadınlardan daha fazla ilgi gösterdiğini söylenebilir. Bunun sebebi ise fazla zaman ayırmalarına gerek kalmayan bir uygulama olmasıdır. Ayrıca iyi sonuçlar elde edilmesi ve etkinin uzun sürmesi de erkeklerin Fibrocelle uygulamasını tercih etme sebeplerindendir.

Kendi hücrelerinizle yaşlanmayı durdurun!.. Kök Hücre (Fibrocelle) Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • İnce çizgiler kaybolur.
  • Kalın çizgilerin ise derinliğinde gözle görülür derecede azalma olur.
  • Cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı görünür.
  • Cilt sıkılaşır. Elastikiyeti artar.
  • Çatlak tedavisinde de sonuçlar çok iyidir.
  • Saç dökülmesini durdurarak, yeni saç oluşumunu artırır.
  • Akne skarları küçülür ve doku iyileşir.
  • Yapılan uygulama ile etkilerin 3,5 yıl daha devam edecek olması büyük bir mutluluktur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?