Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Kaliforniya'ya kürk ürünü yasağı geliyor

Kaliforniya’ya kürk ürünü yasağı geliyor

Kaliforniya’ya kürk ürünü yasağı geliyor… ABD’nin Kaliforniya eyaletinde alınan kararla 2023’ten itibaren kürkten kıyafet, ayakkabı veya el çantaları satılmayacak.

 

Kaliforniya’ya kürk ürünü yasağı geliyor… 2023’ten sonra satışı ve üretimi yasaklı olacak kürkten eşyalara sirk gösterilerindeki çoğu hayvanı yasaklayan bir tasarı da eklendi. Başbakan Gavin Newsom Cumartesi günü AB44’ü imzalayarak yeni kürk kıyafet ve aksesuar satışı ve üretimini yasakladı. Yasak, 1 Ocak 2023’e kadar geçerli olmayacak ve perakendecilere stoklarını satmaları için zaman tanıyacakları açıklandı.

Newsom yaptığı açıklamada, ”Kaliforniya hayvan refahı konusunda lider” şeklinde açıklamada bulunarak bu kararın gerekliliğini vurguladı. Perakendeciler hala yeni yasa uyarınca ikinci el kürk giysiler veya dekorlar satabilirler. Yasak, genellikle plastikten yapılan sahte kürk, deri, inek derisi, doldurulmuş hayvanlar ve geyik, koyun ve keçi derileri için geçerli olmayacak.

Şimdi de sahtesi tartışma konusu oldu. Sahte kürk etrafında dönen tartışmaların moda endüstrisini etkileyen sistematik bir sorunun göstergesi oldu .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?