Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçin!..

Kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçin!..

Kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçin!.. Bugün 11 Ekim Dünya Obezite Günü. Dünyada her yıl yaklaşık 3 milyon kişi obeziteye bağlı sorunlar nedeniyle yaşamını yitiriyor. Mutlaka tedavi edilmesi gereken obezite dünyada ve Türkiye’de en önemli sağlık sorunlarının başında yer alıyor.

 

Kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçin!.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre dünyada 650 milyon, Türkiye’de ise 20 milyon obez birey var. Beden Kitle İndeksi 30’un üstünde olan bireyler obez olarak kabul edilmektedir. Obezite tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Koroner kalp hastalığı, yüksek tansiyon, diyabet, gut hastalığı, bazı kanser türleri, mide fıtığı, safra kesesi taşları, karaciğerde yağlanma, uyku apnesi, depresyon gibi rahatsızlıkları tetikleyebilmektedir.

Paniğe gerek yok, bir karar vermeliyiz

Obezitenin bu kadar sakıncalı olduğu yaşamımızda yenilenmek ve beslenme alışkanlıklarının yanında spor yapmaya da ihtiyacımız var. Şimdi paniğe kapılmadan bir karar vermeliyiz ve daha sağlıklı ve fit bir vücut için aile bireylerini de düşünerek, düzenli kontrollerimizi yaptırmamız gerekmektedir.

Gün geçtikçe daha fazla kaloriye maruz kalıyoruz. Fiziksel aktivitelerimiz azalınca vücutta yağ oranı da artırıyor. Yeteri kadar su içmiyor ve hareket etmiyorsanız bu durum hayatınızdan seneler çalıyor. Hemen şimdi harekete geçin!

Tedavi sürecinde neler var?

İşte bu konuda özellikle tıp alanında yenilikleri yakından takip eden ve bu teknolojileri Antalya’da hizmete sunan Dr. Figen Sayın Yıldıran, kliniğinde oluşturduğu bir departmanla uzman diyetisyen ile birlikte gerekli tedavi sürecinin başlaması için sizlere yardımcı oluyor.

Kilolarınızdan kurtulmak için harekete geçin!..

Dr. Figen Sayın Yıldıran’ın muayenesinin ardından diyetisyen kontrolünde bir program uygulanmaya başlanıyor. Deri altına yerleşen ve asla gitmeyeceğini düşündüğünüz yağlardan bir çırpıda kurtulmanız için destekli uygulamalarla yenilenmiş oluyorsunuz. Düzenli yapılan diyetin ardından Dr. Figen Sayın Yıldıran’ın takibi ile Emslim adlı (Kas güçlendiren) cihaz ile vücudunuz yeniden eski günlerine değil de daha fit ve sağlıklı bir görünüme kavuşmuş oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?