Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

makyaj-fircasi-temizlik

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir?

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? Kadınlar için makyaj yapmak vazgeçilmezlerden biridir. Makyajı uygulamak zevkli olsa da çıkarması bir o kadar zahmetli gelir.

 

Makyaj fırçaları nasıl temizlenir? Diğer zor ya da geçiştirilen bir konu ise makyaj fırçalarının temizliği oluyor. Hijyenik olması ve cildinize zarar vermemesi için makyaj fırçalarının düzenli olarak temizlenmesi gerekir.

Peki fırçalar nasıl temizlenir? İşte tüm detaylar…

Makyaj fırçası temizliğini yaparken, özel olarak üretilmiş silikon fırça temizleyicilerden faydalanabilirsiniz. Parmakların içine geçen tasarımıyla bir elinizle tutabilir, diğer elinizle de fırçayı temizleyebilirsiniz.

Temiz ve ılık suyla işlem yapmaya özen göstermelisiniz. Çok sıcak su fırça kıllarına zarar verebilir. Bu doğrultuda temizleme işlemini yaparken de yumuşak ve yavaş olmanız daha faydalıdır.

Fırçaların metal kısımlarını ıslatmamaya özen gösterin, sadece fırça kısımlarının su ve sabun ile temas halinde olması yeterlidir. Temizleme için bebek şampuanı da kullanabilirsiniz.

Fırçadan çıkan kirler temizleninceye kadar dairesel hareketlerle fırçanızı temizlemeye devam edin. Su berraklaştıktan sonra işlemi sonlandırabilirsiniz.
Fırçaların kuruması için temiz bir havlu kağıdının üstüne serebilirsiniz. Fırça kıllarının bozulmaması için başları aşağıya bakacak şekilde asılı halde kurutulması daha iyi olacaktır.

Makyaj nedir ve tarihçesi?

M.Ö. 4000 yılında, Eski Mısır’da ortaya çıktığı düşünülen makyaj, ilk olarak gözlere çekilen sürme biçiminde varlık göstermeye başlar. … Yani makyaj, güzel ve etkileyici görünmenin ve hastalıklara karşı korunmanın yanında aynı zamanda bir tür gizlenme aracıydı.

İlk makyaj malzemesi nedir?

Çinliler M.Ö. 3000 tarihinde balmumu, renkli tozlar, sakız ve yumurta beyazı kullanarak ilk ojeyi yapmış ve kullanmışlardır. Amerika’daki Aztek ve İnka uygarlıkları dudaklarını ve tırnaklarını boyamak için kırmızı böceklerden elde ettikleri bir tür boya kullanmışlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?