Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır?

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır?

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır? Saç için PRP uygulaması, kısa bir zaman içerisinde büyük faydalar sağlayarak, saç kaybının önlenmesinde uygulanan en iyi yöntemlerden biri haline gelmiştir.

 

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır? Kişilerin günlük veya özel yaşamlarında saçları büyük yer tutar. Kimi saçının uzun olmasını tercih eder, kimi de kısa saçlı daha etkileyici olduğunu düşünür. Çoğu kişi ise dış görünüşte saçı tamamlayıcı unsur olarak görür. Saç dökülmesi ise kadınlar ve erkeklerin şikayetçi olduğu en büyük sorunlardan biridir.

PRP nedir?

Halk arasında çatlak, sarkma ve leke avcısı olarak tanımlanan PRP (Platelet Rich Plasma) açılımı kan hücrelerinden zenginleştirilmiş plazma ile cilt yenileme işlemidir. PRP (Platelet Rich Plasma) işlemi platelet ve trombosit dediğimiz kan hücrelerini içeren plazmalarının cilt ve saçlı deri tedavilerinde deri altında enjeksiyon yöntemiyle uygulaması olarak değerlendirilir.

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır?

Çevresel etkenler, genetik faktörler, yaşlanma, stres ve aşırı yorgunlukla metabolizmada yavaşlama ve yenileme gittikçe yavaşlar ve bir noktada tamamen durur. Bu sebeple saç dökülmesi şikayetleri ortaya çıkar. PRP uygulamasında öncelikle bireyden (kadın-erkek) alınan kan santrifuj işlemine tabi tutulur. PRP için alınan kandan elde edilen trombositlerden ve büyüme faktörlerinden zengin plazma tekrar cilde enjekte edilerek uygulama tamamlanmış olur.

PRP (Platelet Rich Plasma) saç dökülmesini engeller mi?

PRP (Platelet Rich Plasma) ile bölgedeki saçlı deri dokusunun ve içindeki saç köklerinin onarılması amaçlanır. Kısa sürede, kolay ve acısız şekilde uygulanan ve etkili sonuçlar alınan PRP yöntemi, saç kaybını önleyen en iyi medikal uygulamalar arasında yer alır. PRP saç kaybının dışında, ileriye yönelik de zengin dokularla saç kaybını yavaşlatır ve durdurur. Böylece birey sağlıklı saç yenilenmesiyle daha güçlü saç tellerine sahip olur.

PRP işlemi kaç seans sürer?

PRP uygulama kürü genellikle 3 veya 4 seans olarak planlanır.

Saçlı deri tedavisinde mezoterapi nedir? Nasıl uygulanır?

Saç dökülmeleri azalır

Saçların dökülmesini engelleyerek güçlenmesini sağlar. Mezoterapi ile çeşitli vitamin karışımları, mineraller, minoksidil, prokain, organik silicea verilmesiyle saçların kayıpları en aza indirilmeye çalışılır. Deri içine çok ince iğneler yardımı ile verilir. 15 günde bir en az 4 seans şeklinde uygulanır. Uygulama sonrası deriye herhangi bir işlem yapılmamalıdır. Kesin sonuç seans sonunda ortaya çıkar. Düzenli olarak yapılmasında fayda vardır. Uygulama sırasında hafif yanma hissi oluşabilir.

PRP ile saçlı deri tedavisi nasıl uygulanır? Enfeksiyon riski oluşur mu?

Kan tamamen kapalı ve steril tüplerin içine alındığından, bir hastalık bulaşma riski yoktur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?