Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Botoks kırışıklıkları giderir mi?

Botoks kırışıklıkları giderir mi?

Botoks kırışıklıkları giderir mi? 1980’li yıllarda tedavi amaçlı bir ilaç olarak geliştirilen Botox, dünyanın en çok tercih ettiği ve en çok uygulanan kırışık karşıtı tedavisidir.

 

Peki bu uygulama hakkında neler biliyorsunuz?

Sizin için araştırdığımız “Medikal estetik uygulamarı hakkında bilmeniz gerekenler” köşemizde bugün Botox’ta dikkat etmeniz gereken 5 maddeyi yazdık. Botoks kırışıklıkları giderir mi?

Neden botoks?

1- Botox, aslında 1980’li yıllarda şaşılık ve yüz felci gibi problemlere karşı geliştirilmiş bir ilaçtır. Daha sonra yüzdeki mimik ve kırışıklıkları azalttığı hatta yok ettiği fark edilince medikal estetik sektöründe kendine yer etmiştir.

Botoks kırışıklıklara etki eder mi?

2- Botox yaptırdığında yakın çevreniz tarafından “sende bir değişiklik var” gibi soruları duymak kaçınılmaz olabilir. kadınlar bu sorudan korktuğu için botox yaptırmaktan kaçınıyor. Ancak botox kırışıklıklara karşı en etkin uygulamadır. İşinin ehli bir doktorda yaptırıldığı sürece doğallığınız bozulmaz.

Botoks güvenli mi?

3- Botox’un bir zehir olduğunu duyan kişiler var. Ancak botox, senelerdir milyonlarca hasta da uygulanmış olan ve son derece güvenli bir işlemdir. FDA onaylı olması, etkinliği üzerine yapılmış yüzlerce bilimsel çalışma da bunun en iyi örneğidir. Ve Botoksun aktif maddesi botulinum toksin denen bir bakteridir.

Botoks tekrar yapılır mı?

4- Botox’u çok yaptırdığında kırışıklıkların daha da fazlalaştığını düşünen kişiler de var. Ancak tam tersi botox uygulaması tek bir sefer yaptırmak bile, kırışıklık ve çizgilere neden olan mimik kaslarına yaklaşık 4 aylık bir sürede yok etmeyi sağlamak anlamına geliyor.

Botoks morarma yapar mı?

5- Botox hakkında diğer bir korkulan durumun ise uygulama sonrası şişlik ve morarma oluştuğunun düşünülmesidir. Ancak botox uygulaması herhangi bir reaksiyona yol açmaz. Bu durum işinin ehli olmayan bir hekim tarafından yapılan uygulamalarda karşılaşılabilecek bir durumdur. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli konu hekim tercihiniz ve hekiminizin kullandığı ürünün kalitesi olmalıdır.

2 Yorum
 1. Yanıtla
  Keziban Berk

  Merhaba
  Btox yaptirmayi düsünmekteyim.
  Fiyat biligisi alabilirmiyim, alin vede göz cevresi.

  Ilginiz icin tessekkür ederim 🙂

  • Yanıtla
   admin

   Merhaba Keziban Hanım, ilginiz için teşekkür ederiz. Cilt uygulamaları için sizinle irtibata geçmek istiyoruz. +90544 433 83 22 telefon ve whatsApp numaramız ile irtibata geçebilirsiniz. Sizi kliniğimizde tekrar görmek isteriz. Sevgiler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?