Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır? Yaşlanmanın etkilerini azaltmak için uygulanan alternatif yöntemlerden biri olarak sıklıkla kullanılan bir uygulama olan gençlik aşısı, cerrahi müdahale gerektirmez.

 

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır? 20 yaş üzerindeki tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir yöntem olan gençlik aşısı (IAL Sistem), en fazla kullanım alanı, anti-aging uygulamalarıdır. Yaşlanmanın cilde yansıyan olumsuz etkilerini azaltmak için uygulanan uygulanan gençlik aşısı, önleyici ve tamamlayıcı bir anti-aging (yaşlanma karşıtı) bir tedavidir.

Gençlik aşısı nedir? Uygulama ne kadar sürer?

Gençlik aşısı (IAL-Sistem), ciltte oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan bir tedavidir. Tedavinin temelini ciltte doğal olarak bulunan hyalüronik asitin dışardan cilde uygulanması oluşturur. Hyalüronik asit cilde; nem, parlaklık, esneklik ve canlılık verir.

Gençlik aşısı hangi bölgelere uygulanır?

 • Alın.
 • Kaş ortası
 • Göz çevresi.
 • Ağız çevresi.
 • Dekolte bölgesi.
 • Boyun.
 • Yüz.
 • El üzeri.

Gençlik aşısı kaç seans uygulanır?

Gençlik aşısı 2-4 hafta arayla minimum 3 seans uygulanır. Bu program tamamlandıktan sonra ihtiyaca göre ayda bir olmak üzere 3 enjeksiyon daha yapılabilir.

 

Gençlik aşısı nasıl uygulanır?

Gençlik aşısı uygulamaları için standart bir uygulama protokolü bulunmamaktadır. Hastanın ihtiyacı ve doktorun tedavi planlaması, bu noktada kilit rol oynamaktadır. Ancak uygulama, genellikle 10-15 gün arayla uygulanır ve 2-3 seans şeklinde ilerlenir. H-100 aşısı uygulaması iğnelerle yapılan bir işlemdir. Gençlik aşısı sonrası uygulama bölgesinde hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Hatta nadir de olsa morluklar meydana gelebilir. Ancak bunlar 2-3 gün içinde kaybolur. Gençlik aşısının etkisi, ortalama 5 gün içinde kendini göstermektedir. Uygulamadan sonra cilt, canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Gençlik aşısının yan etkisi var mı?

Gençlik aşısının herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece iğne ile enjeksiyon yapılan bölgede çok hafif kızarıklık meydana gelebilir; bu kızarıklık da en geç 2-3 gün içinde kaybolacaktır.

Gençlik aşısı kimlere uygulanabilir?

Gençlik aşısı (IAL Sistem), 20 yaş üzerindeki tüm cilt tiplerine uygulanabilen bir yöntemdir. Yüz, el, boyun ve dekolte gibi bölgelere sıkça uygulanan H-100 aşısı, uygulandığı bölgelerdeki sorunları çözme bakımından oldukça etkili bir uygulamadır.

Cilt için yan etkileri nelerdir? Avantajları var mıdır?

 • Uygulama sonrası minik morluklar oluşabilir endişe edilmemelidir. 2-3 gün içerisinde geçecektir.
 • Uygulama sonrası güneş, sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan korunmalıdır.
 • Hamilelik döneminde uygulanmamalıdır.
 • Risk oluşumunun önüne geçmek üzere, uzman ve tecrübeli hekimlerin uygulama yapması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?