Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Ameliyatsız ipli yöntemler neden tercih ediliyor?

Ameliyatsız ipli yöntem nasıl uygulanır?

Ameliyatsız ipli yöntem nasıl uygulanır? Bu yöntem daha çok ileri yaş ile birlikte derinin yer çekiminin etkisi ile sarkmasıyla ortaya çıkan elastikiyet kaybını ortadan kaldırmak kullanılır.

 

Ameliyatsız ipli yöntem nasıl uygulanır? Yaşlanma ile birlikte deri ile kasların arasında yer alan destek dokusunun azalması, kemik yapılarda aşınmaların meydana gelmesi ve yer çekiminin etkisi ile yüz, boyun, kollar ve basen bölgeleri başta olmak üzere vücudun hemen hemen her alanında sarkmalar meydana gelmektedir.

Ameliyatsız ipli yöntem nasıl uygulanır?

İpli yöntemler neden tercih ediliyor?

Ülkemizde son yıllarda kadın-erkek farketmeden estetik için belirli bütçe ayırarak ileri yaşta tanıştığı çizgilerinden arınmak için büyük çaba göstermektedir. Bu süreçte yaklaşık 10 yıl önce ilk kez ‘Hapy Lift’ adıyla iplerle tanıştırıldık. Öncelikle ‘Kılçıklı’ adıyla anılan ipler cilt altına yerleştirilerek, ciltte asma ve germe etkisinin oluşması hedeflendi. Fakat kullanılan bu ilk ipler bir süre sonra erimeyince, dokuda problemlere neden oldu.

Yöntem nasıl uygulanır?

Tırtıklı polipropilen veya intradermal iplerin, tünel tekniği ile derinin en üst yüzeyinin hemen altına girilip yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşir. Ciltte ince uçlu iğneler yardımıyla çok ufak girişler oluşturulur ve ipler hafif zig zag hareketleri şeklinde yerleştirilir. Bu sayede dokuya daha sıkı tutunmaları sağlanır. İple yüz asma işlemi lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir ve işlem sonrasında yatılarak tedaviye veya iyileşme sürecine gerek yoktur.

İp kırışıklıkları önler mi? Kimler için uygundur?

İleri yaşlarda ya da daha fazla elastikiyet kaybı ile çok derin kırışıklıkları olan bireylere ‘Uni Cog Needle’ adıyla anılan ameliyat ipleri ile asma işlemi daha iyi sonuçlar vermektedir. Yoğun iş temposu içerisinde ciddi ve iyileşme süreci çok uzun olan açık operasyonlardan kaçınan ve maskeyi andıran bir görüntüden çok neredeyse işlem görmemiş kadar doğal ancak çok daha enerjik ve genç bir görünüm isteyen kişiler için biçilmiş kaftandır diyebiliriz.

İpte kaliteli ürünü nasıl anlarız? Ciltte sorun olur mu?

Piyasada düz ya da kılçıklı yapıdaki bu ipler, kendi markaları altında değişik isimlerle piyasaya sürüldüğü gibi, özellikle Uzak Doğu’da çok fazla tercih edildiği için bu ipleri üretmeye başladı. Piyasaya sürülen iplerde bazı farklılıklar olsa da tüm ürünlerde olduğu gibi kalitesine göre değişim göstermektedir.

İpte ‘asma’ yöntemi toparlayıcı mıdır? Ne kadar etkilidir?

Asma işleminde tırtıklı ipler tercih ediliyor. Tırtıklı ipin seçilmesindeki amaç ise dokuda daha sıkı tutulma yaşanacağından germe dışında hafif asma etkisi de yaratacaktır. İpler, ciltte asma kadar olmasa da toparlayıcı etkisinin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. ‘Asma’ adıyla uygulama yapacağınızı söylediğinizde bireylerin beklentisi ameliyat düzeyinde olduğu gözlenirken, bunun bir ameliyat kadar olmadığının da anlatılması gerekir.

İple yüz germe uygulaması ne kadar sürer? Yaş sınırı var mı?

Ameliyata ihtiyacı ortadan kaldıran iple yüz germe işlemi sıklıkla tercih edilen bir duruma gelmiştir. Bu uygulamaya bireylerin ilgisi arttıkça, işlemin ehil olmayan kişiler tarafından yapılma riski de artmaktadır. Bu nedenle bu uygulama için alanında uzman hekimleri tercih etmenizde sağlığınız açısında fayda vardır. İple germe tekniği, çok kısa bir iyileşme sürecine sahip olup, bazı doktorlar bu işlemi öğle arası lifti veya hafta sonu lifti olarak adlandırır. Çünkü bu işlem yaklaşık 30 dakika içinde tamamlanır.

İpin ciltte etkisi ne olur?

İpte genellikle iki hedef vardır. Birincisi lifting (germe), diğeri ise asma. Lifting (germe), içeriği düz olan ipler cilt içine birbirine paralel olarak ya da örümcek ağı şeklinde yerleştirilir. Doku içinde ise bu ipler yaklaşık 6-8 ay kalır ve bu süreçten sonra yavaş yavaş erimeye başlar. İp erimeden dokuda oluşan reaksiyona bağlı toparlanma germe meydana gelir. Ayrıca ip erirken, ipin lokalizasyonunda ‘kollagen’ artışı gözlenir ve bu etkiye bağlı olarak da 1-1,5 yıl içerisinde dokunun sıkılığı eskiye göre daha üst seviyede olur.

İp uygulaması güvenli midir?

Sağlık açısından uygunluğu kanıtlanmıştır

Uzman ve konusunda tecrübeli bir hekim tarafından gerçekleştirildiğinde oldukça güvenli uygulamadır. İple yüz germe işlemi sonrasında küçük morluklar haricinde başka bir problemle karşılaşılmaz. Kullanılan ipler, sağlık için uygunluğu kanıtlanmış ameliyat iplikleridir.

Yaşlanmanın etkilerine çözüm olur mu?

Yakın geçmişte en çok kadınların şikayetçi olduğu bu konuda tek çözümün cerrahi müdahaleyle olduğu düşünülürdü. Şimdi çok ileri vakalarda cerrahi tercih ediliyor. Biliyor musunuz; günümüzde sadece kadınlar değil, erkeklerde estetik çözümlerle bu süreci daha az çizgiyle tamamlamak istiyor. İşte tam bu noktada ağırlıklı olarak ameliyatsız yöntemlerle çözüm arayışına gidiliyor.

İp ile cildin hacim kaybı durdurulur mu?

Yaşlanmak… Kimine göre bir süreç kimine göre ise durdurulması gereken bir an olarak nitelendirilir. Öncelikle vücudumuzun belirli bölgelerinde sarkmalar ve özellikle yüzümüzde önce çizgi sonra da derinleşen izlerle belirir. Bu değişimlere daha sonra da kırışıklıklar eşlik ederek, cilt kalitesi düşer ve hacim kayıplarıyla devam eder. Yer çekimine karşı konulmayacak süreç başlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?