Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Redermalizasyon nedir ve nasıl uygulanır?

Redermalizasyon nedir ve nasıl uygulanır?

Redermalizasyon nedir ve nasıl uygulanır? Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlem olan redermalizasyon, tedaviden sonra uygulama yapılan bölge daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüm sağlar.

 

Redermalizasyon nedir ve nasıl uygulanır? Cildin yeniden yapılandırılması anlamına gelir. Cildin gençlikten sorumlu ‘dermis’ denilen derin tabakasının yenilenmesine ve yapılandırılmasına yardımcı olur. Son zamanlarda dikkat çeken redermalizasyon yöntemi, cilt altına uygulanan bir işlemdir. Cilt altına uygulanan enjeksiyon ile yapılan bir işlem olan redermalizasyon, tedaviden sonra uygulama yapılan bölgede daha pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüm oluşur.

Hangi bölgelerde başarılı sonuçlar elde edilir?

Yüz bölgesi dahil tüm vücuda uygulanabilir.

Redermalizasyon nasıl uygulanır?

Redermalizasyon cildin ihtiyacına göre 15 gün aralıklarla 2 veya 4 seans uygulanabilir. İşlem öncesi lokal anestezi kremleri ile cilt uyuşturulur, ardından cilt temizlendikten sonra 4 milimetrelik mini iğne uçlarıyla tüm yüz, gözaltı, boyun, dekolte, el üstlerine mezoterapi yöntemi uygulanır.

Redermalizasyon kaç seans sürer?

İşlem yaklaşık yarım saat sürer, hastanın cildinin ihtiyacına göre 2-4 seans uygulanabilir. Seans araları yaklaşık 15 gün olmalıdır. Redermalizasyon tedavisi cilt koruma tedavisi olup, 25-60 yaş arası kişilere uygulanabilir.

Redermalizasyon etkileri nelerdir?

  • Hücredeki biyokimyasal ve fizyolojik işleyişi düzenlemesi, sağlıklı cilt oluşumunu,
  • Kırışıklıkların düzeltilmesi,
  • Lifting etkisi,
  • Hücrede birikmiş serbest radikallerin etkin bir şekilde temizlenmesi,
  • Leke tedavisi,
  • Cilt renginin düzeltilmesi ve ışıltı,
  • Cildin nem oranının arttırılmasını sağlar.

Redermalizasyonun ana yaşlanma mekanizmasına etki ederek yaşlanmaya bağlı baskılanan cilt metobalizmasını tekrar düzenler, cildin zamanla yetersiz kalan antioksidan sistemini destekleyerek, serbest radikal oluşumunu engeller.

Uygulama bölgesi kaç günde iyileşir?

İşlemden sonra kişi hemen günlük yaşamına dönebilir. Yaklaşık 3 gün içerisinde uygulama bölgesi iyileşir. 14 gün sonra ideal etki gözlemlenir. Güvenilir bir yöntemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?