Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Sonbaharda cilt bakımı ve peeling yaptırın.

Sonbaharda cilt bakımı ve peeling yaptırın

Sonbaharda cilt bakımı ve peeling yaptırın. Antalya’nın Lara Bölgesi’nde Dr. Figen Sayın Yıldıran yönetiminde hizmet veren klinik, kadın ve erkeklerin ciltte yaşadıkları sorunlara çözüm üretmeye çalışıyor.

 

Sonbaharda cilt bakımı ve peeling yaptırın. Özellikle yaz mevsiminde güneşten lekelenen ve dokusu bozulan ciltler için evde uygulayacağınız bir peeling rutini şart. Cildi nazikçe yenileyen, renk eşitsizliklerini gideren ve cilt dokusunu yenileyen bir kimyasal peeling’i bakım rutininizin üst sıralarına koymanın tam zamanı…

Tarif üzerine evlerde uygulanan maskelerin hassas ciltlerde alerji yapabilme olasılığı oldukça yüksek. Bu tür maskeleri uygulama öncesinde, bir doktora danışmalı. Aynı şekilde vücuda yapılan dövmelerde, kaş kontur şekillendirmelerde de benzer risklerin olduğu unutulmamalı.

Sıcak iklimin son günlerinde hassaslaşan ve soğuyan havayla birlikte kuruyan cildinizi sakinleştirmek için cilde gergin bir his veren ağır temizleyicilerden uzak durun. Bu aşamada krem, losyon ve süt formüllü ürünlerle cildinizi temizlerken yormayın. Yoğun güneş ışınları, plajda maruz kalınan tuzlu su, kum ve çevresel etkenlerle yorulan, kirlenen, ağırlaşan cildinizi şımartmak istemez misiniz? Detoks özellikli ürünlerle cildinize temiz bir sayfa açın ve yazın yorgunluğunu sıfırlamasına izin verin.

Gözenekler sıcakla birlikte büyümeye ve çevresel faktörlerden etkilenip, belirginleşmeye oldukça meyilli. Güneş yavaş yavaş yüzünü saklarken siz de gözeneklerinizi yok etmeye odaklanın. Gözenek temizleyici ve sıkılaştırıcı bir serum bunun için en etkili yöntemlerden.

Cilt temizliğinin ve cildi makyaj ürünlerinden ve çevre kirliliğinden arındırmanın sağlıklı bir cilt açısından oldukça önemli. Yağlı ciltler jel, karma ve kuru ciltler yıkanabilen krem formunda temizleme ürünleri kullanabilir. Kızarmaya yatkın hassas ciltler yumuşak, cilde zarar etmeyen köpük tarzında ürünlerle cilt temizliğini yapmalı…

2 Yorum
  1. Pingback: Soğuk detoks çayı ile tazelenin!.. - Dr. Figen Sayın Yıldıran

  2. Pingback: Lazerle varis tedavisi nasıl yapılır? - Dr. Figen Sayın Yıldıran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?