Sağlıklı güzelleşmek ve doğallığınız için varız...

Çalışma saatleri: : Hafta içi ve Cumartesi 09:00 - 19:00
  Telefon : : 0242 316 21 41 / 0544 316 21 41

Radyofrekans ile cilt nasıl gençleşir?

Radyofrekans ile cilt nasıl gençleşir?

Radyofrekans ile cilt nasıl gençleşir? Cilt gençleştirme, akne izi ve ince kırışıklıklarda kullanılan radyofrekans yöntemi son yıllarda etkin olarak kullanılmaktadır.

 

Radyofrekans ile cilt nasıl gençleşir? Radyofrekans işlemi, uzun yıllar estetik alanında güvenilir olarak kullanılan bir yöntemdir. Cilt gençleştirmek, akne izi ve ince kırışıklıklarda kullanılan radyofrekans yöntemi son zamanlarda oldukça gelişmiştir.

Radyofrekans yöntemi ve etki alanları nedir?

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Radyo Frekans teknolojisinin seçici ısıtıcı etkisi, cilt altı yağ tabakasına kontrollü ısı gönderir. Cilde, sinirlere ve kan damarlarına zarar vermeden kolajenin üretildiği derin cilt altı ve yağ dokusuna etki eder.  Uygulama ile hücre metabolizması hızlanır ve bölgedeki kan dolaşımı artar. Yağ hücreleri parçalanır, sorunlu bölgedeki dalgalı görünüm önemli ölçüde hafifler. Ağrısız olan bu uygulama ile dokuda belirgin bir sıkılaşma ve yağ hacminde azalma elde edilir.

Radyofrekansın tedavi alanları:

 • Ameliyatsız cilt germe
 • Yüz sarkmaları, kırışıklıklar
 • Kollardaki gevşemeler
 • Çene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması
 • Bölgesel İncelme (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, kollar)
 • Sellülit Tedavisi
 • Liposuction sonrası oluşan düzensizlikler

Radyofrekansın tedavi şekli:

Radyofrekans uygulamaları 7 – 10 gün aralıklarla 5-6 seans uygulanır.

Radyofrekans kimlere uygulanmaz?

 • Hamile olanlar
 • Kalp pili kullananlar
 • Metal protez takanlar
 • Kanser hastaları
 • Parkinson ve MS hastalığı olanlara Radyofrekans tedavisi yapılmaz.

Nasıl Uygulanır?

Radyofrekans cihazının başlığı ciltte dokundurulduğunda çok sayıdaki altın uçlu mikro iğnelerle cilt üstünde fraksiyonel mikro delikler açar. Sadece iğne ucundan gönderilen cilt üstüne temas etmeyen radyofrekans ile dermiste kollajen ve elastin üretimi tetiklenir. Amaç en yüksek enerjileri deriye bir zarar vermeden doğrudan cilt altına ulaştırmaktır.

Uygulama Kaç Seans ile tamamlanır?

Uygulama 15 gün aralıklarla yaklaşık 3 seans olarak yapılır. Farklı durumlarda seans sayısı artabilir. Bunun için doktorunuza danışmakta fayda var.

Uygulama Öncesi ve Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama öncesi cilt hasarlı olmamalıdır. Örneğin lazer Uygulaması, peeling gibi uygulamalardan en az 1 hafta sonra yapılmalıdır. Güneşlenme ve sauna sonrası yapılmamalıdır. Kan sulandırıcı bir ürün kullanılmamalıdır. Uygulama alanında enfeksiyon veya yaralanma var ise yapılmamalıdır. Uygulama sonrasında da yukarıda bahsedilen durumlardan dolayı en erken bir hafta sonra yapılmalıdır. Güneş koruyucu krem ihmal edilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma ihtiyacınız var mı?